STA/ku
0 08.11.2014 21:24:41

Union Olimpija uspešna v Zadru

Arsen Perić
Ljubljančani so na težkem gostovanju v Zadru vknjižili četrto zmago v ligi ABA. Domačine so ugnali z izidom 67:60 (29:9, 44:35, 55:46)).

Zeleno-beli so si odločilno prednost priigrali v prvi četrtini, ki so jo dobili z dvajsetimi točkami razlike. Po odličnem začetku je bila nato večji del igra dokaj izenačena.

Najboljši pri Ljubljančanih je bil Luka Rupnik z 18 točkami, pri domačih jih je 16 dal Josip Sobin.

Olimpija je tekmo v Zadru začela sanjsko. Ob premalo agresivni igri domačih je imela v prvih desetih minutah kar 71-odstotni met iz igre, kar ji je ob koncu prve četrtine prineslo izdatno vodstvo 29:9.

Na začetku druge četrtine pa je sledil ljubljanski mrk, po številnih napakah so se gostitelji v zgolj dobrih dveh minutah približali na 19:29, nato pa zaostanek znižali še na 27:33. Na relativno varni razdalji sta Zadrčane do konca polčasa držala Luka Rupnik in Hristo Nikolov, ki sta zadela za tri točke.

Premor izbrancem Aleša Pipana ni pomagal, novo temačno obdobje je sledilo v tretji četrtini, ko so gosti z delnim izidom 8:0 praktično izničili prednost Ljubljančanov.

Toda v izdihljajih tretjega dela igre so se gosti pobrali, predvsem po zaslugi nekaj točk Marka Marinovića, in po lepi akciji Klemna Prepeliča v zadnji sekundi prišli do obetavnega naskoka 55:46.

Večji del zadnje četrtine je gostom uspelo voditi za najmanj pet točk. Enega odločilnih košev je dobro minuto pred koncem iz težkega položaja dosegel Marinović in zadel za 64:57, kar je bilo dovolj za zmago.

Zadar - Union Olimpija 60:67

Zadar - Arena Krešimir Čosić, gledalcev 2200, sodniki: Belošević, Obrknežević (oba Srbija) in Mitrovski (Makedonija).
ZADAR: Ivanov 4, Kraljević 5 (1:3), Šango 6 (0:1), Sobin 16 (2:6), Širko 4 (2:2), Ramljak 5, Bošnjak 11 (3:4), Florence 9 (3:6).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 18 (5:5), Hrovat 8 (6:6), Salin 7 (0:1), Begić 5 (1:2), Nikolov 6, Omić 3 (1:3), Prepelič 3 (1:2), Marinović 12 (3:6), Kanacević 5 (0:2).
Prosti meti: Zadar 11:22, Union Olimpija 17:27.
Met za tri točke: Zadar 3:18 (Šango 2, Ramljak), Union Olimpija 8:25 (Rupnik 3, Nikolov 2, Salin, Marinović, Kanacević).
Osebne napake: Zadar 27, Union Olimpija 27.
Pet osebnih: Šango (38.), Florence (40.), Marinović (40.).