0 07.11.2014 22:45:49

Evroliga: Olympiacos slavil v Beogradu (video)

kkcrvenazvezda.rs
V petek je bila odigrana še druga polovica tekem 4. kroga evrolige.

V skupini D je že končan dvoboj med Crveno zvezdo in Olympiacosom, na katerem je pred polno Areno (na tribunah je bilo 18.732 gledalcev) in v izjemnem vzdušju slavilo grško moštvo. Gostujoči rdeče-beli so bili boljši s izidom 62:57 in vknjižili še četrto zmago. Jaka Blažič je za Zvezdo igral dobrih 22 minut in v tem času dosegel deset točk, pri tem pa prispeval še dva skoka in dve podaji.

Dvoboj med prijateljskima kluboma se je igral v največji srbski dvorani, pol ure pred njegovim začetkom pa je pred njo prišlo do spopada približno štiristotih gostujočih navijačev in policije. Po neuradnih informacijah naj bi aretirali okoli petdeset grških navijačev.

Saša Vujačić je v isti skupini z Laboral Kutxo gostoval pri Valencii. Domačini so bili boljši z 79:69 in prišli do prve zmage. Vujačić je igral 30 minut. V statistiko je vpisal sedem točk in šest skokov.

NACHBARJU LE DOBRI DVE MINUTI
Že v četrtek je četrti krog z visoko zmago (115:94) nad Dinamom Sassari odprl madridski Real. Dejaven je bil tudi eden izmed trojice Slovencev, ki nastopajo v tem tekmovanju.

Boštjan Nachbar je v derbiju kroga z Barcelono v skupini C gostoval pri Fenerbahčeju in se veselil zmage z 80:78. Nekdanji reprezentant je na igrišču preživel le dobri dve minuti in pol. V tem času je enkrat neuspešno vrgel za dve točki, izgubil je eno žogo in naredil dve osebni napaki.

Presenečenje je v skupini B pripravila Cedevita, ki je prišla do svoje prve zmage. V Tel Avivu je na kolena spravila Maccabi (83:73).