Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 23.11.2019 22:34:15

Po drami Novomeščani do četrte zmage in polovičnega izkupička

Marvin Jones
Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba premagali Igokeo s 76:75 (15:25, 39:46, 62:63).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 750, sodniki: Hordov (Hrvaška), Juras, Arsenijević (oba Srbija).
* Krka: Cosey 9 (0:1), Jones 6, Marinelli 3 (3:4), Balažič 13, Jošilo 8, Lapornik 26 (5:6), Ramljak 11.
* Igokea: Wright 5 (0:1), Evans 7 (3:5), Lešić 10 (4:5), Kariniauskas 5 (1:2), Green 13 (6:8), Stević 15 (3:3), Vaughn 5, Gagić 15 (7:7).
* Prosti meti: Krka 8:13, Igokea 24:31.
* Met za tri točke: Krka 10:27 (Lapornik 5, Balažič 3, Cosey, Ramljak), Igokea 3:11.
* Osebne napake: Krka 30, Igokea 22.
* Pet osebnih: /.

Krka je na krilih Luke Lapornika prišla do četrte zmage v ligi Aba. Pred domačimi gledalci je po hudi borbi ter dramatični končnici ugnala Igokeo s 76:75.

Junak tekme Luka Lapornik je dosegel 26 točk, od tega devetnajst v drugem polčasu oziroma dvanajst v tretji četrtini. Za dve točki je metal 3:5, trojke 5:8, proste mete 5:6, temu pa je dodal še štiri skoke in pet podaj. S statističnim indeksom 31 je kandidat za naziv MVP kroga.

Predvsem sta bila pomembna njegova dva prosta meta dve sekundi pred koncem ter atraktivno zabijanje štirideset sekund pred. S slednjim je Krko približal na 74:75, s črte prostih metov pa je postavil končni rezultat.

Tako se je za Krko srečno iztekla tekma, ki po prvi četrtini nikakor ni bila v njenih rokah. Ob kar devetih izgubljenih žogah so gostje po uvodnih desetih minutah vodili s 25:15. Prednost so ohranili vse do začetka zadnje četrtine, ko je Lapornik zadel trojko za 65:63.

Krka bo naslednji teden (1. 12.) gostovala pri Partizanu.