Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 23.11.2019 21:39:37

Koprčani ne popuščajo, proti neugodnemu FMP-ju prišli do šeste zmage

aba
Košarkarji Kopra Primorske so v 8. krogu lige Aba premagali FMP s 86:81 (24:19, 47:37, 63:57).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodniki: Belošević (Srbija), Koljenšić, Dragojević (oba Črna gora).
* Koper Primorska: Holt 11 (1:1), Harris 20 (6:6), Lazić 7 (2:2), Marinković 4 (2:2), Hodžić 10 (1:2), Jagodić Kuridža 18 (6:6), Dimec 10, Šiško 6 (2:2).
* FMP: Reath 2, Uskoković 9 (2:2), Jeremić 12 (1:2), Pot 2 (2:4), Radanov 16 (7:7), Radovanović 5 (0:1), Tejić 3 (3:6), Ulubay 13, Đorđević 19 (1:2).
* Prosti meti: Koper Primorska 20:23, FMP 16:24.
* Met za tri točke: Koper Primorska 10:20 (Hodžić 3, Jagodić Kuridža 2, Holt 2, Harris 2, Lazić), FMP 9:25 (Ulubay 3, Jeremić 3, Uskoković, Radanov, Radovanović).
* Osebne napake: Koper Primorska 24, FMP 21.
* Pet osebnih: Radovanović (40.).

Košarkarji Kopra Primorske so zabeležili šesto zmago v zadnjih sedmih nastopih v ligi Aba in vsaj začasno skočili na prvo mesto razpredelnice. Pred domačimi gledalci so po hudem boju premagali beograjski FMP s 86:81.

Koprčani bi se lahko izognili izenačeni končnici, če bi znali ohraniti dvomestno prednost, ki so si jo prvič priigrali v 15. minuti (33:23). Na začetku drugega polčasa so imeli celo 16 točk prednosti (53:37), v 27. minuti pa 63:48.

A tu je FMP krenil na vse ali nič in z delnim izidom 11:0 znižal razliko na 63:59. Vseeno je Koper Primorska ohranila prednost na semaforju (73:66, 79:74) in ko je kapetan Alen Hodžić dobro minuto pred koncem zadel trojko za 82:75, je izgledalo, da je zmagovalec odločen. Toda gostje so na hitro zadeli dve trojki in se 16 sekund pred koncem približali na zgolj točko zaostanka.

Nešportna osebna napaka Marka Radovanovića je tehtnico dokončno prevesila na domačo stran; najboljša posameznika Kopra Primorske, Marko Jagodić Kuridža (18 točk, 7 skokov, 7 podaj, indeks 31) in Lance Harris (20 točk), sta s črte prostih metov postavila končni izid.

Koper Primorska bo v devetem krogu (1. 12.) gostovala pri Ciboni.