kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 13.10.2019 19:25:47

Cedevita Olimpija kaže ZOBE, a zmaga bi bila lahko še bolj prepričljiva

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 2. krogu lige Aba premagali Cibono z 79:70 (21:14, 42:31, 57:48).

* Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Hordov (Hrvaška), Jovčić (Srbija), Dragojević (Črna gora).
* Cedevita Olimpija: Boatright 10 (1:1), Hopkins 5 (1:2), Murić 5 (1:2), Mulalić 6 (0:1), Miller-McIntyre 24 (2:2), Blažič 12 (4:6), Stipanović 5 (1:4), Simonović 8 (2:2), Zirbes 4.
* Cibona: Rhett 2, Bilinovac 10, Rebec 4 (2:2), Bundović 1 (1:2), Vucić 17 (2:5), Novačić 4, Prkačin 7 (1:1), Rozić 6, Ljubičić 2 (2:2), Gibson 14 (1:1), Ramljak 3 (1:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 12:20, Cibona 10:17.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:27 (Mulalić 2, Miller-McIntyre 2, Blažič 2, Simonović 2, Boatright), Cibona 6:26 (Gibson 3, Bilinovac 2, Vucić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 18, Cibona 25.
* Pet osebnih: Prkačin (38.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem nastopu v ligi Aba vpisali drugi par točk. Potem ko so prejšnji teden zmagali na gostovanju v Beogradu pri ekipi Mega Bemax, so tokrat pred približno 2000 gledalci v Stožicah ugnali zagrebško Cibono z 79:70.

Ljubljančani so zasluženo prišli do zmage, saj so bili večji del tekme v vodstvu, kljub temu pa so zvestim privržencem povzročili kar nekaj nepotrebnih skrbi. Tako kot sredi tedna na gostovanju v Kazanu, ko so v zadnjih dvanajstih minutah zapravili štirinajst točk naskoka, so tudi Cibono predolgo držali v igri za presenečenje.

Cedevita Olimpija ni znala dvomestne prednosti pretvoriti v suvereno zmago. Tako so se gostje v 27. minuti približali na 46:42, v 35. minuti pa celo na 65:63. V obeh primerih so domači hitro odgovorili; v tretji četrtini z delnim izidom 8:0, v zadnji pa sta zadela Ryan Jamar Boatright in Codi Miller-McIntyre za vodstvo s 74:65.

Codi Miller-McIntyre je bil s 24 točkami (met za dve točki 8:11, trojke 2:4, 6 podaj) pri strelec tekme. Dvanajst točk je dosegel Jaka Blažič (met iz igre 3:3, 5 skokov), deset pa jih je zbral Ryan Jamar Boatright.

Cedevito Olimpijo naslednji teden čakata dve gostovanji. V evropskem pokalu se bodo pomerili z Brescio (16. 10.), v ligi Aba pa z Igokeo (19. 10.).

Značke: košarka, sta