Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

0 12.10.2019 22:22:35

Zmagi domačih ekip

Danes sta bili odigrani še dve tekmi 2. kroga 1. SKL.

Šentjur - Helios Suns 75:63 (20:16, 37:36, 59:50)
Košarkarji Šentjurja so v tekmi 2. kroga 1. SKL premagali Helios Suns s 75:63 (20:16, 37:36, 59:50).

* Dvorana OŠ Hruševec, sodniki: Petek (Maribor), Špendl (Maribor), Mohorič (Velenje).
* Šentjur: Čebašek 14, Rebec 3, Radulović 15 (1:2), Pešič 7 (3:3), Vlahović 18 (4:4), Špan 4, Ahmedović 14.
* Helios Suns: Mahkovic 6 (4:4), Šantelj 5, Konjević 11 (1:2), Radovčič 13 (2:2), Florveus 6 (2:2), Bratec 3, Oman 8 (2:2), Knežević 11 (0:1).
* Prosti meti: Šentjur 8:9, Helios Suns 11:13.
* Met za tri točke: Šentjur 7:19 (Čebašek 4, Vlahović 2, Rebec), Helios Suns 8:25 (Konjević 2, Oman 2, Knežević, Šantelj, Bratec, Radovčić).
* Osebne napake: Šentjur 21, Helios Suns 17.
* Pet osebnih: /

Šentjurčani so po uvodnem porazu v novi sezoni proti Hopsom prvič igrali doma, Helios Suns so sezono začeli z zmago proti Šenčurju Ggd, danes pa doživeli prvi poraz, potem ko so domači v drugi polovici prišli do nekaj večje prednosti.

Pred tekmo sta oba stratega, Saša Dončić in Dejan Jakara, opozarjala na moč tekmeca in na to, da jih čaka težka tekma, domači pa so pri tem upali še na prednost svojega igrišča.

To so izkoristili šele v drugi polovici tekme, potem ko sta bili ekipi v prvem delu povsem skupaj. Ob polčasu je bila prednost le točko za domače, ti pa so enega ključnih korakov naredili ob koncu tretjega dela, ko so prednost povišali na devet točk.

To je bilo na koncu dovolj, Helios Suns so skušali priti bližje tudi z meti z razdalje, toda niso bili dovolj učinkoviti (Blaž Mahkovic je zgrešil vse štiri, Krešimir Radovčić pa sedem od osmih metov za tri), da bi lahko ulovili Šentjur, ki je zanesljivo pripeljal tekmo do konca in do zmage.

Aleksandar Vlahović je bil z 18 točkami najboljši strelec tekme, Jakob Čebašek je s štirimi trojkami prišel do 14 točk, toliko jih je je imel tudi Emir Ahmedović. Pri Helios Suns pa je Radovčić končal pri 13 točkah, po 11 sta jih dodala Davor Konjević in Sreten Knežević.

V naslednjem krogu bodo košarkarji Helios Suns 19. oktobra gostili Rogaško, Šentjur pa bo isti dan gostoval pri Šenčurju Ggd.

Rogaška - Hopsi Polzela 82:75 (29:27, 51:45, 67:65)
Košarkarji Rogaške so v tekmi 2. kroga 1. SKL premagali Hopse Polzelo s 82:75 (29:27, 51:45, 67:65).

* ŠD Rogaška Slatina, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Pipan (Ljubljana), Javor (Ljubljana).
* Rogaška: Fon 8, Vujasinović 21 (2:3), Lelić 13, Washington 9 (3:5), Miličević 14 (6:6), Ferme 11 (1:2), Durnik 2, Dornik 4 (2:2).
* Hopsi Polzela: Čebular 25 (3:3), Atanacković 8, Collins 6 (2:2), Vašl 10 (1:2), Morina 12, Fowler 14 (3:4), Dragan.
* Prosti meti: Rogaška 14:18, Hopsi Polzela 9:11.
* Met za tri točke: Rogaška 12:34 (Lelić 3, Vujasinović 3, Ferme 2, Fon 2, Miličević 2), Hopsi Polzela 8:28 (Čebular 4, Morina 2, Vašl, Fowler).
* Osebne napake: Rogaška 20, Hopsi Polzela 22.
* Pet osebnih: Dragan (40.).

Slatničani so z današnjo tekmo, lokalnim derbijem, začeli novo sezono državnega prvenstva, Hopsi pa so jo začeli že prejšnji teden z zmago nad Šentjurjem. Danes so po dokaj izenačenem dvoboju, v katerem si ekipi nista priigrali večje prednosti, nazadnje slavili domači.

Ti so sicer vseskozi imeli majhno prednost, v prvi četrtini največ +9 (25:16), večino tekme pa manjšo. Gostje so jih vseskozi lovili, ni pa jim uspelo pripraviti preobrata.

Po vodstvu za šest ob polčasu so košarkarji Rogaške prednost skorajda zapravili, saj je bil izid minuto pred koncem tretjega dela izenačene na 65:65. A zadnja četrtina je nato pripadla domačim, ki so si priigrali majhno prednost in jo znali zadržati do konca.

Danijel Vujasinović je vodil Rogaško z 21 točkami, Ivan Miličevič s 14 in Djordje Lelić s 13 pa sta ga dobro strelsko dopolnila. Pri poraženi ekipi je sicer blestel Sandi Čebular (25 točk, štiri trojke, sedem skokov), Nathaniel Fowler jih je dodal 14, Gezim Morina pa 12.

V naslednjem krogu bo Rogaška 19. oktobra gostovala pri Helios Suns, Hopsi pa bodo isti dan gostili zasedbo iz Podčetrtka.