Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

2 12.10.2019 08:44:09

Luka Dončić z drugega planeta, s to partijo NAPOVEDAL SIJAJNO SEZONO (foto + video)

Jasno, to so pripravljalne tekme, a v Severni Ameriki jih spremljajo, kot da gre že zares. In Luka ima kaj pokazati.

Kar 17.000 ljubiteljev košarke si je ogledalo obračun pred začetkom rednega dela lige NBA v American Airlines Centru med domačim Dallasom in gostujočim Milwaukeejem. Slavili so gostje s 118:111. Prvi junak domače vrste je bil kakopak Luka Dončić s 27 točkami.

Dvajsetletni Ljubljančan je v 23 minutah dodal še sedem skokov, dve podaji, ukradeno žogo, ob tem pa je imel štiri izgubljene žogo. Dončić je dal kar pet trojk (5:8), uspešno izvedel deset prostih metov (10:11).

Dončić na prvi pripravljalni tekmi še ni igral, na tekmi z Detroitom pred dnevi pa je dosegel 21 točk. Več kot očitno je, da se po vrhunski prejšnji sezoni, ko je postal najboljši novinec v tekmovanju, ne bo zaustavil, ampak bo stopil še stopničko ali dve višje.

doncic porzingis

Manj razpoložen je bil Latvijec Kristaps Porzingis, ki je dosegel 11 točk in 5 skokov, zato pa je visoki Srb Boban Marjanović s klopi v 16 minutah dosegel ravno toliko točk (imel je tudi 8 skokov).

Pri Milwaukeeju je bil pričakovano v ospredju Grk Giannis Antetokounmpo s 34 točkami in enajstimi skoki. Turk Ersan Ilyasova je dodal 18 točk, Hrvat Dragan Bender je imel na svojem računu 17 točk.

Naslednjo pripravljalno tekmo bo Dallas odigral v noči na torek po slovenskem času, gostil bo Oklahkomo City.