Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

1 23.12.2017 21:35:21

Jadranska klasika v Ljubljani po trilerju pripadla Ciboni (VIDEO)

Košarkarji Petrola Olimpije so v 13. krogu lige Aba izgubili s Cibono z 78:80 (20:20, 35:38, 65:57).

Petrol Olimpija - Cibona 78:80 (20:20, 35:38, 65:57)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2900, sodniki: Javor (Slovenija), Radojković (Hrvaška), Mrdak (Srbija).
* Petrol Olimpija: Radulović 1 (1:2), Oliver 13, Špan 17, Morgan 14 (4:6), Lorbek 8, Battle 14, Hrovat 11 (1:2).
* Cibona: Bilinovac 6, Uljarević 12 (1:2), Žorić 15 (1:1), Melvin 6, Novačić 8, Bošnjak 6 (1:2), Rozić 10 (2:2), Tomas 17 (1:1).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 6:10, Cibona 6:8.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 12:26 (Špan 5, Battle 2, Hrovat 2, Lorbek 2, Oliver), Cibona 14:30 (Uljarević 3, Bilinovac 2, Rozić 2, Tomas 2, Novačić 2, Melvin 2, Bošnjak).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 20, Cibona 19.
* Pet osebnih: Bilinovac (37.).

Kriza košarkarjev Petrola Olimpije se nadaljuje. V ligi Aba so doživeli tretji zaporedni poraz (5-8), skupaj z ligo Nova KBM in ligo prvakov Fiba pa petega zaporednega. Tokrat so nespretno in delno tudi nesrečno izgubili točke proti Ciboni, ki je slavila s košem v zadnji sekundi tekme.

Ljubljančani so znova prikazali nestabilno igro, polno vzponov in padcev, ki je zagotovo tudi posledica ozkega nabora igralcev, saj je trener Gašper Okorn večino tekme odigral s petimi igralci. Začetek sicer ni bil slab, a vodstvu 11:2 je hitro sledil preobrat in že ob koncu prve četrtine so Zagrebčani poravnali izid. Novo vodstvo Petrola Olimpije je sledilo ob koncu tretjega dela igre. Jan Špan je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za rekorden naskok 62:51. A tudi ta ni trajal dolgo; Cibona je v 35. minuti že vodila z 69:68.

Jasno je bilo, da bo odločitev o zmagovalcu padla v zadnjih trenutkih. Talor Ryan Battle je v zadnji minuti dvakrat lepo prodrl pod koš in zadel za 76:75 ter 78:78, v zadnjem napadu pa je imela Cibona dva meta na koš. Karlo Uljarevič je najprej zgrešil, odbito žogo (Cibona je dobila skok z 29:23) pa je pobral Marko Tomas in jo ob zvoku sirene mimo Gregorja Hrovata poslal skozi mrežico.

Petrol Olimpija bo v naslednjem krogu 2. januarja gostovala pri Crveni zvezdi.

Značke: košarka, sta