22.12.2017 08:32:43

LeBron James s soigralci končal niz sedmih zmag bikov

LeBron James je v ligi NBA s 34 točkami vodil Cleveland Cavaliers do zmage nad ekipo Chicago Bulls s 115:112 in s tem končal niz sedmih zmag bukov. Ekipi sta se kar šestindvajsetkrat zamenjali v vodstvu, James pa je 11 točk dosegel v zadnji četrtini za dvanajsto zmago Clevelanda v domači dvorani zapored.

Cleveland je igral zadnjo tekmo doma pred božičnim večerom in težko pričakovano ponovitvijo finala lige zadnje sezone ter dvoboja z Golden State Warriors. Zaradi bolezni ni bilo na klopi trenerja Tyronna Luea, na igrišču pa je manjkal poškodovani branilec Cavaliers J.R. Smith. Jamesu je v napadu najbolj pomagal Kevin Love s 27 točkami in sedmimi skoki.

Michael Beasley je bil nenadejano junak ekipe New York Knicks, ki je ugnala vodilno moštvo vzhodnega dela lige Boston Celtics s 102:93. Čeprav ni bil v začetni postavi, je nanizal 32 točk, od tega 28 v drugem polčasu, ter doživel stoječe ovacije v Madison Square Gardnu. S tem je nadoknadil najslabšo predstavo latvijskega zvezdnika Kristapsa Porzingisa, ki je zgrešil vseh 11 metov iz igre in končal z zgolj eno točko.

Košarkarji Utah Jazz so San Antonio Spurs premagali s 100:89 po delnem izidu 18:6 v zadnji četrtini. DeMar DeRozan je s kar 45 točkami dosegel rekord kariere, Kyle Lowry pa je dodal 23 točk, s tem pa sta popeljala Toronto Raptors do zmage s 114:109 v gosteh nad Philadelphio 76ers. DeRozan je zadel 13 od 21 metov iz igre, od tega šest od devetih metov za tri točke. Na drugi strani je bil najučinkovitejši avstralski novinec Ben Simmons (20 točk).

V Phoenixu je TJ Warren zbral 27 točk, Troy Daniels pa je zadel odločilno trojko 17 sekund pred koncem za domačo zmago ekipe Suns nad Memphis Grizzlies s 97:95. Grizliji so imeli sicer v protinapadu priložnost za slavje, vendar je Tyreke Evans ob zvoku sirene zgrešil trojko.