ps
24.09.2014 21:03:37

Zmaga popotnica za Šenčur

Nikola Miljković

V zadnji pripravljalni tekmi pred začetkom sezone je Union Olimpija v Stožicah s 85:79 premagala Igokeo.

Ne ravno številni gledalci so imeli prvič priložnost v Ljubljani na delu videti novo Olimpijo. Predstavili so se vsi novinci, tudi Halil Kanacević, ki konec tedna na turnirju v Novem mestu, kjer so zmaji slavili, še ni igral.

Tam na parket ni stopil niti Alen Omić, ki je tokrat prav tako zaigral. Oba omenjena sta bila med najboljšimi strelci zeleno-belih, največ točk (15) pa sta dosegla Mirza Begić, ki so ga pristaši toplo pozdravili, in še en novinec, Marko Marinović.

Igokea se je izkazala za trdega, neugodnega tekmeca in z izjemo uvodne četrtine, v kateri je Olimpija vodila s sedmimi točkami naskoka, ves čas tesno sledila Ljubljančanom, ali pa bila celo v prednosti, tako kot še v zadnji četrtini. Šele v zaključnih minutah je Olimpiji uspel preobrat, predvsem na račun dveh trojk Luke Rupnika in ene Gregorja Hrovata.

Naslednji torek se bo Olimpija v tekmi za superpokal v Šenčurju pomerila s Krko.

UNION OLIMPIJA - IGOKEA 85:79

(61:58, 40:42, 18:15)
UNION OLIMPIJA: Rupnik 6, Marinelli 2, Hrovat 8, Salin, Vučetić, Murić 4, Begić 15, Nikolov 10, Mahkovic 4, Omić 11, Marinović 15, Kanacević 10.