Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 06.09.2019 20:07:21

Jeseničani prvi finalisti pokala Slovenije

Jurij Kodrun
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije v Kranju premagali Slavijo Junior s 6:1 (3:0, 3:0, 0:1). V sobotnem finalu bo njihov tekmec boljši iz večernega polfinalnega dvoboja med SŽ Olimpijo in Triglavom.

Jeseničani so na poti do finala najprej brez težav v četrtfinalu premagali Maribor z 20:0, v današnjem polfinalu pa tudi niso imeli težjega dela z Založani. Že v prvi tretjini so dosegli tri gole, do konca druge potem zanesljivo zmago še potrdili, Založani pa so nato v zadnji tretjini dosegli častni zadetek.

V finalu bo njihov tekmec zmagovalec večernega polfinalnega obračuna, v katerem se bodo branilci naslova, igralci SŽ Olimpije, pomerili z domačo kranjsko zasedbo. Kranjčani so bili v četrtfinalu prosti, Ljubljančani so s 6:0 premagali mlado jeseniško ekipo.

V lanskem finalu so Ljubljančani z 2:1 premagali večne tekmece z Jesenic, letošnja odločilna pokalna tekma bo v kranjski dvorani v soboto ob 20. uri.

Značke: hokej, pokal