hu
21.03.2016 22:04:43

Prva odkljukana

Grega Wernig

Hokejisti Telemacha Olimpije so v drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva v gosteh premagali Playboy Slavijo z 8:1 (0:0, 5:0, 3:1) in si zagotovili uvrstitev v finale. Njihov tekmec bo boljši iz obračuna med celjskimi in jeseniškimi hokejisti, kjer je izid v zmagah 1:1.

Status favorita v obračunu ekip iz mestnega središča in predmestja so imeli zeleno-beli. Upravičili so ga že na prvi tekmi, ko so zmagali s 3:0, vendar so se Založani takrat izkazali za trde in borbene tekmece.
Na drugi tekmi je domača ekipa zdržala do 27. minute, potem pa so se zmaji razigrali in do vrha napolnili mrežo zaloških hokejistov ter se zanesljivo uvrstili v finale, kjer pa nasprotnika še čakajo, saj je na jeseniško-celjskem obračunu izid po današnji zmagi branilcev naslova v Celju po podaljšku izenačen na 1:1.
V vrstah Slavije se je na prvi tekmi izkazal vratar Jakob Raišp, ki je prvi dvoboj končal s kar 44 obrambami, tudi tokrat pa je bil eden ključnih obrambnih členov rumeno-črnih. Vsaj do polovice tekme, potem pa so gostje vendarle potrdili teoretično premoč in v nekaj minutah odločili tekmo. Začel je Gal Koren, nadaljeval Gregor Koblar, med 38. in 40. minuto pa so nato gostje zadeli še trikrat in praktično že takrat odločili dvoboj.
V zadnji tretjini so do častnega zadetka v polfinalu proti vratarju Oliverju Royu prišli tudi Založani, strelec je bil Sebastjan Grošelj, zeleno-beli pa so igrali resno do konca in končnih 8:1 prek Korena postavili 12 sekund pred koncem tekme.

Slavija - Telemach Olimpija 1:8 (0:0, 0:5, 1:3)
Zalog - Ledena dvorana. Sodniki: Kralj, Miklič, Črtanc.
Strelci: 0:1 Koren (27.), 0:2 Koblar (Pem, 32.), 0:3 Mušič (Ropret, 38.), 0:4 Kalan (Sotlar, Koren, 39.), 0:5 Pešut (Selan, Pem, 40.), 0:6 Tavželj (Kalan, Sotlar, 46.), 1:6 Grošelj (Snoj, 47.), 1:7 Mušič (Sotlar, 52.), 1:8 Koren (Sotlar, Kalan, 60.).
Kazenske minute: Slavija 2, Telemach Olimpija 8.