20.02.2016 22:30:00

INL: Jeseničani in Celjani poraženi

HDD Jesenice

Za hokejisti v mednarodni ligi INL so odigrali druge tekme četrtfinala. Celjani so doma igrali proti Lustenauu, izgubili še drugo tekmo, zadnjo z 1:3, izid v zmagah je 2:0 za Avstrijce.

Igralci iz mesta ob Savinji so sicer povedli po golu Žana Zupana v 23. minuti, toda nato je Lustenau zadel trikrat in zabeležil zmago.

Jeseničani so gostovali v Kitzbühlu in na koncu po podaljšku izgubili s 3:4; izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1.

Jeseničane je v vodstvo z 1:0 v 10. minuti popeljal Denis Rakovič, v 13. minuti so prednost povečali na 2:0, ko je bil uspešen Shane Heffernan. Peter Lenes je znižal v 25. minuti, izenačil pa Christoph Echtler v 40. minuti. Kitzbühel je prvič povedel v 48. minuti, zadel je Philipp Ullrich, avstrijsko veselje pa ni dolgo trajalo - v 51. minuti je na 3:3 poravnal Aleš Remar. Junak za Kitzbühel je bil Henrik Hochfilzer.