bk
17.02.2016 22:07:13

Negotovo in napeto

Arsen Perić

Po torkovem prebijanju ledu Celjanov v končnici lige INL je sinoči prvi obračun prvega kroga čakal tudi naše prvake. Ti so v Podmežakli gostili Kitzbühel ter po negotovem in napetem boju prišli do prve (od potrebnih štirih) zmage v četrtfinalu.

Jeseničani, pri katerih je v golu tokrat stal Žan Us, so slabo odprli dvoboj ter gostom dopustili vodstvo z dvema zadetkoma, a po izenačenju v 22. ter prvem vodstvu v 23. minuti je nato sledil lov na železarje, v katerem so bili gostje iz Avstrije dvakrat uspešni. Jesenice so do zmage nato prišle v 50. minuti, ko se Urban Sodja ni zmedel po tem, ko so gostje Jeseničane spet ujeli. Le 25 sekund po tretjem izenačenju tega večera je namreč 24-letni napadalec petič zatresel mrežo Kitzbühla, kar je bilo dovolj za zmago na uvodnem obračunu. Drugi tekmi četrtfinala tako Jeseničane kot Celjane čakata v soboto.

Jesenice – Kitzbühel 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Strelci: 0:1 Magovac (Ullrich, Lenes, 14., PP1), 0:2 Hochfilzer (Echtler, Oikarinen, 15.), 1:2 Erman (Bendžius, 16.), 2:2 Heffernan (Pesjak, Ejup, 22.), 3:2 Terlikar (Židan, Čimžar, 23.), 3:3 Ullrich (Exenberger, Lenes, 24.), 4:3 Terlikar (Rakovič, Erman, 49.), 4:4 Lenes (Schraven, Pavliček, 50.), 5:4 Sodja (Heffernan, Cerkovnik, 50.).
Kazenske minute: Jesenice 6, Kitzbühel 17 + 10 (Trummer), +20 (Oikarinen).