16.02.2016 23:19:13

Celjani za začetek četrtfinala izgubili

Grega Wernig

Hokejisti v mednarodni ligi INL so začeli četrtfinalne boje, v katerih sodelujeta dva od treh slovenskih klubov. Prvi so igrali Celjani, ki so gostovali pri Lustenauu in izgubili z 1:3. Sij Acroni Jesenice prva tekma s Kitzbühlom čaka v sredo.

V četrtfinalu so si lahko moštva z vrha rednega dela INL izbrala tekmece. Lustenau si je tako izbral Celjane, Jeseničani pa kot tretji po prvem delu Kitzbühel. Preostala para sta prvi po rednem delu Feldkirch in KSV Eishockeyclub, v torek je bil izid kar 12:0, ter Bregenzerwald - Zell am See.

Celjani so po prvi tretjini, ki je bila izenačena in brez zadetkov, a s terensko premočjo domačih, klonili v nadaljevanju. Na polovici tekme so domači povedli ob številni prednosti, gostje so na začetku zadnjega dela še izenačili, strelec je bil Blaž Knez, mož odločitve pa je bil nato Marcel Witting, ki je za Lustenau zadel dvakrat v osmih minutah. Druga tekma bo v soboto v Celju.