19.12.2015 22:38:48

Liga INL: Zmaga le za Jeseničane

Drago Cvetanovič

V mednarodni ligi INL so hokejisti slovenskih klubov dosegli le eno zmago. Uspešni so bili igralci Sija Acronija Jesenic, ki so premagali Bregenzerwald s 3:1. Playboy Slavija je morala doma priznati premoč Lustenauu z 1:4, ECE Celje pa je klonilo proti vodilnemu Feldikirchu v gosteh z 1:6.

Slovenci so imeli v tem tekmovanju krajši premor zaradi nastopa mlade reprezentance na SP do 20 let, danes pa so nastopili vsi trije klubi. Jeseničani so slabši začetek, ko jim je sosed na lestvici Bregenzerwald pobegnil po prvi tretjini, nadoknadili v nadaljevanju tekme. Na polovici je izenačil Jure Dolinšek, še pred iztekom tretjine pa je za vodstvo poskrbel Miha Pesjak. Odločitev je padla ob koncu, ko so gostje iz vrat potegnili vratarja, v polno pa je zadel Sašo Rajsar.

Založani so gostili ekipo z vrha lestvice Lustenau in po dobrem začetku popustili v drugi polovici. Prvi del se je končal brez zadetkov, gostje pa so nato dosegli tri v šestih minutah druge tretjine. Kanček upanja je prinesel gol Janeza Orehka v 43. minuti, ki pa je bil edini zaloški ta večer, Lustenau pa je zmago potrdil še s četrtim dve minuti pred koncem.

Celjani niso imeli pravih možnosti proti vodilni ekipi. Po 0:5 so v 45. minuti tudi zamenjali vratarja, namesto Roka Stojanoviča je med vratnici prišel Timotej Jeram. Do konca so domači zadeli še enkrat, častni celjski gol pa je dosegel Žiga Svete.