18.12.2015 21:22:48

Slovenci zadnji na SP v Megevu, toda izpadli niso

Slovenska hokejska reprezentanca do 20 let je s porazom končala svetovno prvenstvo divizije I (skupina B) v francoskem Megevu.

V obračunu zadnjega dne je izgubila z Ukrajino s 3:5 (0:1, 1:3, 2:1). Slovenci so tekmovanje končali na zadnjem, petem mestu, izpadli pa niso, ker je Japonska odpovedala nastop in se preselila v nižji rang tekmovanja. V štirih nastopih so Slovenci dobili eno točko za poraz proti Veliki Britaniji po podaljšku z 2:3, po rednem delu pa so izgubili tekme s Francijo (1:4), Poljsko (0:3) in danes še z Ukrajino. Na zadnji tekmi je kazalo na polom, saj so tekmeci v 41. minuti že vodili s 5:1, toda v zadnjem delu sta nato Miha Mercina in Matic Jeklič v dveh minutah ob številčnih prednostih znižala zaostanek, prvi gol za Slovenijo je dosegel Rok Avsenek.