Medveščak slavil v Bratislavi

vszi

Do obračuna treh Slovencev ni prišlo.

V ligi KHL sta danes potekala le dva boja, eden od teh pa je bil nadvse zanimiv za slovenske navijače, saj smo pričakovali boj treh slovenskih hokejistov, do katerega pa ni prišlo.

Slovan iz Bratislave je gostil zagrebški Medveščak, ki se je v slovaški prestolnici dobro znašel, saj je zmagal, sicer šele tretjič letos. Medvedi so bili boljši s 4:1.

Od trojice risov je tokrat igral le Žiga Jeglič, medtem ko Roka Tičarja pri domačih in Marcela Rodmana pri gostih ni bilo v postavi.

Slovan, ki ga vodi nov trener, Finec Petri Matikainen, je srečanje dobro začel, povedel na začetku druge tretjine, imel je pobudo tudi celotno srečanje, a so bili Zagrebčani tisti, ki so zadevali.

Žiga je na ledu preživel več kot 21 minut in pol (največ do zdaj v ligi KHL), na gol je ustrelil enkrat, dobil je dva sodniška meta od treh, enkrat je moral na kazensko klop, nad njim pa je bil storjen tudi en prekršek.

Jutri nova tekma čaka Jana Muršaka, CSKA pa gosti Neftekamsk.