Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 21.02.2018 12:02:05

Rusi še naprej meljejo tekmece: Tokrat visoko premagali slovenske krvnike

Olimpijski športniki Rusije so na drugi četrtfinalni tekmi olimpijskega hokejskega turnirja v Pjongčangu premagali Norveško s 6:1 (3:0, 2:1, 1:0). Norveška je v torek po podaljšku premagala Slovenijo v boju za drugo zaporedno uvrstitev risov v olimpijski četrtfinale.

Rusi se bodo v polfinalu pomerili s češko reprezentanco. Olimpijski zmagovalci iz leta 1998 so v prvem četrtfinalu po kazenskih strelih s 3:2 izločili reprezentanco ZDA. Ob 13.10 bosta še zadnji četrtfinalni srečanji med Švedsko in Nemčijo ter Kanado in Finsko.

Rusi, ki olimpijskega zlata niso osvojili od leta 1992, so v dvoboju z Norvežani prevladovali od začetka srečanja. Mihail Grigorenko (9. minuta), Nikita Gusev (14.) in Vjačeslav Vojnov (20.) so zadeli v prvi tretjini, ko so Rusi tekmece v strelih nadigrali z 19:2. V nadaljevanju so bili uspešni še Sergej Kalinin (29.), Nikita Nesterov (34.) in Ivan Telegin (54.); za Norveško pa je zadel Alexander Bonsaksen (28.).

Značke: zoi 2018, hokej