0 14.03.2023 23:54:01

Jeseničani v polfinalu alpske lige, brez drame pa vendarle ni šlo

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so se uvrstili v polfinale alpske lige.

V četrtfinalu so danes na četrti tekmi v gosteh z 2:1 po podaljšku ugnali južnotirolsko ekipo Wipptal Broncos iz Vipitena z 2:1 (0:1, 1:0, 0:0; 1:0) in se s skupnim izidom 4:0 v zmagah uvrstili naprej.

Temelje za zmago so železarji postavili na prejšnji tekmi, ko so doma zmagali s 3:0. Na uvodnih dveh pa so so slavili s 4:2 in 2:0.

Danes so se trdoživi tekmeci iz Vipitena spet predstavili s trdno obrambo (vratar Jakob Rabanser je na koncu zbral 46 obramb), a so imeli zadnjo besedo gostje. Italijanska ekipa je sicer povedla že v prvi tretjini, toda ob igralcu več je nato v 36. minuti za Jeseničane zadel Erik Svetina.

Ker v nadaljevanju tekme v rednem delu ni bilo več zadetka, je šla tekma prvič v tej četrtfinalni seriji v podaljšek. Na odločitev pa je bilo treba čakati dolgo. Šele v 80. minuti je obramba Vipitena klonila drugič na tekmi, tudi tokrat so imeli gostje na ledu igralca več, v polno pa je zadel Eric Pance.

Značke: hokej, sta