Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 14.03.2023 22:01:49

Joksimović do premiernih stopničk v Turčiji

Dreamstime
Slovenski karateist Stefan Joksimović je na turnirju svetovnega pokala serije A v Turčiji osvojil bronasto odličje v kategoriji nad 84 kg. Tekmovalec žalskega kluba je s tem prvi Slovenec, ki je na turnirju tega ranga v težki kategoriji stopil na zmagovalni oder, poroča časnik Delo.

Joksimović je na turnirju v Konyi premagal Turka Emirhana Demircija in Furkana Kacarja Oguza, Nemca Konstantinosa Papastergiosa, Kazahstanca Diasa Anarbekova in Tunizijca Edina Housema. Edini poraz pa mu je zadal poznejši dobitnik zlate lovorike Sanad Sufyani iz Savdske Arabije.

Dosežek je prišel ob pravem času, saj karateiste konec meseca v španski Guadalajari čaka evropsko prvenstvo.

Solidno je v Konyi nastopila tudi Urška Haberl, ki je v kategoriji do 50 kg dosegla dve zmagi. Kiti Smiljan je v kategoriji do 63 kg izgubila uvodni dvoboj.