Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

maja-ogorevc, delovna-akcija Njena.si

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 14.03.2023 22:26:26

Na EP v jadranju v razredih ilce vendarle tekmovali

Jadralci se na odprtem evropskem prvenstvu v Andori so po dveh dnevih težav zaradi prešibkega vetra v torek vendarle uspeli spraviti pod streho kvalifikacijske polve v razredu ilca 7 in bodo od srede začeli s finalnim delom. Mariborski olimpijec Žan Luka Zelko je na 47. mestu najboljši Slovenec (75 točk).

Zelko je bil v rumeni skupini 30., 12., 11. in 22. Luka Zabukovec je med 186 tekmovalci 103. (139), Ivan Vahrušev 127. (153), Benjamin Aganović pa 147. (177). Vodstvo je prevzel Francoz Jean-Baptiste Bernaz (14), ki je bil dvakrat prvi in tretji ter deveti.

V razredu ilca 6 so jadralke opravile le tri plove EP in jih v sredo čakajo še kvalifikacijske regate. Lin Pletikos je 52. (75 točk) za 40., 13. in 22. mesto, Alenka Valenčič je 66. (99), osvojila je 14., 30., in 55. mesto. Med 112 tekmovalkami vodi Portugalka Vasileia Karachaliou (7 točk).

"Dolg dan je za nami. Spet najprej ni bilo dovolj vetra. Start smo imeli predviden ob devetih zjutraj. Ob pol desetih, desetih smo šli vendarle na vodo. Uspeli smo opraviti vse tri današnje in končali kvalifikacije. Rumena skupina je znova odjadrala en plov več, ker so uvodnega prekinili na dobri polovici regate in jo razveljavili. Zato smo vsi malo bolj utrujeni. Solidno sem odjadral. V tretji regati sem imel težave z turškim tekmecev na startu, ker se je obrnil na leve uzde in se zaletel vame. Ostal sem zadaj in sem se potem prebijal naprej do okrog 20. mesta. Sedaj me čaka zlata skupina, se moramo čim bolje rehabilitirati za finalni del," je povedal Zelko.

Značke: jadranje, ep