Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

bk
bk
0 23.08.2021 09:49:30

SŽ Olimpija se je s Slovaške vrnila s TREMI zmagami, tudi s skalpom oslabljenega prvaka

Marcel Mikita
Hokejisti Slovenskih železnic Olimpije so bili od sredine tedna na Slovaškem, kjer so se udeležili turnirja »eastern cup«, na katerem so prišli do treh zmag.

Prve dni so se zmaji zadrževali v Košicah, kjer so najprej s 3:1 premagali Košice. Čez vikend sta Ljubljančane čakala še dva obračuna. Prav tako v Košicah so se srečali z madžarskim moštvom DVTK iz Miscolca, ki je sicer zadnje tri sezone igral v slovaški ekstraligi, v prihajajoči sezoni pa se bo spet vrnil v erste ligo. Četa Mitja Šivica je bila boljša s 5:3, dvakrat se je med strelce vpisal Nik Simšič, na tem srečanju pa je pred golom Olimpije debitiral 17-letni čuvaj mreže Luka Kolin, ki je branil zadnjih 20 minut srečanja, prej pa se je strelom Miscolca "nastavljal" Žan Us.

Včeraj zgodaj popoldne so se zmaji v Michalovcih nato za konec pomerili z aktualnimi prvaki lige IceHL, celovškim KAC-em, ki ga je moštvo s Celovške 25 premagalo s 3:0. A treba je opozoriti, da to ni bilo lani najboljše moštvo v razširjenem avstrijskem tekmovanju, kajti na ta turnir so Celovčani odpeljali ekipo, ki bolj kot ne nastopa v alpski ligi. Sicer je za rdeče zmaje igrala le peščica hokejistov prve ekipe, med temi tudi Rok Tičar, vendar tako oslabljeni Avstrijci to pot niso uspeli konkurirati SŽ Olimpiji. Kapetan Žiga Pance je hitro načel mrežo tekmeca, potem pa sta se med strelce na sredini druge tretjine vpisala še Gregor Koblar, ki je zadel ob številčni prednosti Celovčanov, dve minuti kasneje pa je končni izid postavil 19-letni napadalec Gregor Žeželj.

SŽ Olimpija bo zdaj močno oslabljena nadaljevala priprave, saj se je kar sedem članov zeleno-belih uvrstilo v reprezentanco, ki bo na Norveškem v tem tednu lovila karto za svoje tretje olimpijske igre.
Naslednjič bodo Ljubljančani tekmo odigrali 2. septembra, ko se bodo v četrtfinalu pokala Slovenije pomerili s Triglavom.