Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

bk
0 13.08.2021 21:44:36

Za SŽ Olimpijo druga priravljalna tekma, proti tekmecu lige IceHL so zmaji ...

Domen Jančič
Po zmagi nad madžarskim MAC-em, proti kateremu so hokejisti Slovenskih železnic sredi tedna odprli sezono pripravljalnih tekem, so se tudi nocoj pomerili s še enim madžarskim moštvom.

A to ni bilo kar neko moštvo, temveč eden od tekmecev, s katerimi se bodo zmaji srečevali v ligi IceHL – Alba 19 iz Szekesfehervarja.

Zanjo bo tudi to sezono igral naš reprezentant, napadalec Anže Kuralt, ki je tudi na tokratni tekmi pustil svoj pečat. Kuralt je namreč v 18. minuti izkoristil drugi power play domačih, nato pa je bil med podajalci, ko so v 41. minuti Madžari povedli z 2:0.

SŽ Olimpija je bila sicer do takrat povsem enakovreden tekmec domači četi, priigrala si je kar nekaj priložnosti, toda za prvi gol so zmaji potrebovali (pre)dolgo in takrat so zaostajali že z 0:4.

Izjemno slabo so namreč gostje krenili v tretji del in po treh grobih napakah v razmiku le nekaj minut – enkrat so imeli celo igralca več na ledu – je Alba 19 prišla do tako visoke prednosti, da je Ljubljančani niso mogli ujeli. Dosegli so vsaj častni zadetek, v 50. minuti je odbitek v domači gol spravil Joona Erving.

Zadnja beseda je vseeno pripadla domačinom, ki so 53 sekund pred koncem tretje tretjine vratarja Žana Usa premagali še petič. Us je sicer ubranil 19 strelov (79-odstotna uspešnost), SŽ Olimpija in Alba 19 pa sta na tekmečev gol poslali enako število strelov, 24.

V soboto nova pripravljalna tekma čaka tudi naše državne prvake, Jeseničani bodo gostovali v Brunicu, kjer se bodo pomerili z Val Pusterio, ki bo to sezono prvič igrala v razširjenem avstrijskem prvenstvu.

Alba 19 - SŽ Olimpija 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)
Strelci: 1:0 Kuralt (Hari, Atkinson, 18.), 2:0 Hari (Kuralt, Terbocs, 41.), 3:0 Petan (Bartalis, Erderly, 44.),
4:0 Erderly (49., SH1), 4:1 Erving (Kalan, 51.), 5:1 Retfalvi (Sarauer, 60.).
Kazenske minute: Alba 19 10, SŽ Olimpija 6.
Olimpija: Us, Hölsä; Magovac, Piche, Leclerc, Simšič, Murphy; K. Čepon, Erving, Jezovšek, Tomaževič, Zajc;
Logar, Štebih, Pance, Mušič, Čimžar; Klofutar, Koblar, Kalan, Šturm, Sodja. Trener: Mitja Šivic.