Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

STA, bk
0 12.01.2021 21:43:19

SŽ Olimpija do točk v Fassi, finski branilec prvič med strelci

Jurij Kodrun
Hokejisti SŽ Olimpije so na svoji 14. tekmi alpske lige zabeležili 11. zmago, s katero so se utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice. V Fassi so domačo ekipo premagali s 5:2 (2:1, 2:1, 1:0).

Ljubljančani v Italiji še niso igrali z najnovejšo okrepitvijo, kanadskim napadalcem Francisom Beauvillierjem, zato pa je prvi gol za ekipo dosegel finski branilec Juuso Pulli, druga tuja ljubljanska okrepitev, ki je na začetku zadel za 3:1.

Pred njim sta za Ljubljančane, ki so prvo tretjino dobili z izidom 2:1, gola dosegla Mark Sever in Luka Ulamec. Po dveh tretjinah je bilo na semaforju 4:2, poleg Finca se je med strelce vpisal še Miha Štebih. Končni izid je v zadnji tretjini postavil Aleš Mušič, ki je plošček poslal v nebranjeno mrežo.

Na koncu tekme je razmerje strelov kazalo 44:36 v korist Olimpije, ki pa ni izkoristili niti ene od štirih priložnosti, ko je imela na ledu številčno premoč.

Značke: hokej, sta, sž-olimpija