jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 09.01.2021 20:34:18

Jeseničani v 19 sekundah zabili dva gola

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Vipiteno s 4:1 (2:0, 1:1, 1:0).

Jeseničani se januarja počasi vračajo v ritem tekem alpske lige. Brez preizkušenj v regionalnem tekmovanju so bili namreč kar mesec dni, ko so igrali samo v domačem prvenstvu, pred tremi dnevi pa so ob vrnitvi na sceno v alpski ligi klonili v Asiagu z 0:3.

Danes se je zanje razpletlo bolje, proti Vipitenu pa so temelj za zmago postavili že v prvi polovici tekme oziroma v le nekaj sekundah prve tretjine. Jaka Sodja je načel mrežo gostov v 15. minuti, potem pa je le 19 sekund pozneje zadetek dodal še Andrej Hebar. Erik Svetina pa je nato na polovici tekme povišal na 3:0 za trdno vodstvo železarjev.

V 36. minuti je sicer moral po plošček v gol tudi domači vratar Žan Us, toda preobrata Vipitena ni bilo. V zadnji tretjini je za novo prednost +3 poskrbel Sašo Rajsar, v zadnjih desetih minutah pa domači niso dovolili, da bi se gostje še enkrat približali in so dosegli prvo zmago v regionalnem tekmovanju v koledarskem letu.

Naslednji dvoboj v alpski ligi čaka Jeseničane v torek, ko bodo gostili drugo zasedbo celovškega moštva KAC, pred tem pa jih v ponedeljek čaka še druga tekma četrtfinala državnega prvenstva proti ekipi True Celje; a po zmagi na prvi s 14:0 bo ta bržkone le formalnost.

Značke: hokej, sta