andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 09.01.2021 19:52:58

Ljubljanski hokejisti z novo visoko zmago

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali Bregenzerwald s 7:2 (2:0, 4:0, 1:2).

Ljubljanski hokejisti so dosegli še drugo zaporedno visoko zmago, a tokrat ne tudi brez prejetega gola. Potem ko so pred dnevi v gosteh premagali Val Gardeno s 5:0, je bil danes v Tivoliju končni izid 7:2.

Le prvih 15 minut so bili gostje s severozahoda Avstrije konkurenčni in je imel nekaj dela tudi domači vratar Paavo Hölsä. Ko pa je Nik Simšič v 16. minuti načel mrežo tekmecev, se je domačim odprlo in so brez težav strli nasprotnike.

Še v prvi tretjini je za povišanje poskrbel Miha Zajc, zares na plin pa so zeleno-beli stopili v drugi tretjini.

Najprej je v polno zadel Aleš Mušič. Na polovici tekme je goste pred nerešljivo nalogo vrnitve v igro postavil Miha Logar, manj kot dve minuti pozneje je bilo 5:0, ko je zadel še Mark Sever, učinkovito drugo tretjino pa je dokončal Logar z drugim zadetkom na tekmi.

Zmagovalec je bil tako praktično odločen, Ljubljančani pa so v zadnji tretjini spustili ritem in dovolili tekmecem, da so znižali izid in preprečili, da bi vratar Hölsä dvoboj končal z ničlo. Po dveh na hitro prejetih zadetkih v 48. in 50. minuti je nato končni izid za 7:2 postavil Zajc v 51. minuti.

Naslednja tekma Ljubljančane v regionalnem tekmovanju čaka v torek, ko bodo gostovali pri Fassi, že v nedeljo pa bodo igrali prvo četrtfinalno tekmo državnega prvenstva proti ekipi MK Bled.

Značke: hokej, sta