Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

bk
0 19.10.2014 19:54:39

Hokejisti Olimpije še desetič letos praznih rok

Arsen Perić
Po prostem petku so ljubljanski hokejisti spet stopili v akcijo. Tekmo v 12. krogu lige EBEL so odigrali v Gradcu, kjer so še desetič v sezoni ostali praznih rok, a bili zadovoljni vsaj s tem, da so dosegli štiri gole in skorajda preobrnili potek srečanja na glavo. Skorajda …

Na Celovški 25 so v dveh dneh in pred nedeljsko tekmo na avstrijskem Štajerskem hitro uredili vso dokumentacijo za nova prišleka na preizkušnji.

Andrej Hebar in Tom Zanoški sta tako prvič nadela tekmovalni dres, glavnega trenerja je razveselilo, da je v postavo lahko zapisal ime Roka Lebra in Gregorja Koblarja, na drugi strani pa moral prečrtati prvega vratarja Andyja Chioda. Čeprav je bil glavni strateg še v petek prepričan, da bo kanadski vratar po bolezni nared, se ni tako izkazalo in mesto prvega vratarja je včeraj zasedel Aleš Sila.

Olimpija se je na začetku dobro držala, v 13. minuti že zaostajala za gol, v 14. pa že za dva. Črni panterji, pri katerih Mihe Verliča, ki še okreva po pljučnici ni bilo v postavi, so, kot je zdaj praktično že pravilo, Olimpijino mrežo zatresli že ob prvi priložnosti z igralcem več.

Ko so na sredini tekme domači povedli že s 3:0, je bilo bolj kot ne že slutiti, da bosta točki ostali doma, čeprav se je na koncu izkazalo, da so bili zeleno-beli zelo blizu, da bi si, če ne drugega, priborili vsaj eno. Hunter Bishop je še v drugi tretjini nakazal, da Olimpija še ni rekla zadnje, a Graz je bil v nadaljevanju še dvakrat prevelik zalogaj za Aleša Silo, ki je večer zaključil z 28 uspešnimi posredovanji oziroma s 83 odstotki ubranjenih strelov.

Najbolj gre pohvaliti igro Olimpije v zadnji tretjini, v kateri je Bishop zadel še enkrat, svojega prvenca v ligi EBEL se je nato veselil mladi branilec David Planko (Zanoški je vknjižil dve podaji), na le gol zaostanka pa je goste debelih devet minut do konca tretje tretjine spravil Koblar. Do konca srečanja so Ljubljančani v napad usmerili vse svoje sile, a graške mreže niso več zatresli. Sila je dobre pol minute pred koncem tretjega dela tudi zapustil mrežo, a tudi napadalne akcije s šestimi hokejisti niso obrodile sadov in Dahlemova četa je ostala praznih rok.

Olimpija bo naslednjo tekmo odigrala v četrtek, ko v Ljubljano prihaja Bolzano Žiga Panceta, ki je z 1:2 izgubil v Celovcu.

Graz - Olimpija   5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Gradec - Eishalle Liebenau. 2020 gledalcev. Glavna sodnika: Dremelj (Slovenija) in Widmann. Linijska sodnika: Hofstätter (oba Slovenija) in Hribar (Slovenija).
Strelci: 1:0 Latendresse (Cuma, Ganzak, 13.), 2:0 Jyrkkiö (Latendresse, Lammassaari, 14., PP1), 3:0 Kelly (Pinter, Ganahl, 32.), 3:1 Bishop (Zanoški, Logar, 34.), 4:1 Lassen (Unterweger, Pinter, 40.), 5:1 Scofield (Jekimovs, Zagrapan, 42.), 5:2 Bishop (Zanoški, Leber, 44.), 5:3 Planko (Zanoški, Bishop, 48.), 5:4 Koblar (Pešut, Koren, 51.).
Kazenske minute: Graz 8, Olimpija 6 + 10 (Koblar).