Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.11.2018 20:00:44

Jeseničani nadaljujejo niz brez zmag

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige izgubili z Val Gardeno z 1:3 (0:0, 0:1, 1:2).

Manjša kriza jeseniškega moštva se je danes nadaljevala, saj so slovenski prvaki doživeli četrti poraz v nizu v regionalnem tekmovanju, skupno pa - vključno z nastopom v celinskem pokalu - že petega na mednarodni sceni.

Jeseničani so upali, da bodo proti tekmecu s sredine lestvice prekinili slabe nastope zadnjih krogov, ko jih je najbolj bolel predvsem domač poraz proti večnim tekmecem iz Ljubljane. A danes so bili za zmago spet preveč neučinkoviti, bili so sicer povsem enakovredni, imeli tudi več strelov na gol, zadevali tudi okvir vrat, toda ploščku je pot v mrežo našel le kapetan Andrej Tavželj.

Njegov gol v 58. minuti je za železarje pomenil kanček upanja, ki pa je hitro ugasnilo. Kajti manj kot pol minute pozneje so gostje spet povedli, prvi gol so pred tem dosegli pred koncem drugega dela. Jeseničani so poskusili še brez vratarja Žige Kogovška, kar pa so tekmeci izkoristili za končnih 3:1.

Pred reprezentančnim premorom, Slovenija se naslednji teden odpravlja na turnir evropskega izziva v Belorusijo, bodo Jeseničani igrali še eno tekmo, v soboto bodo gostovali pri Zell am Seeju.

Značke: hokej, sta