Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 14.10.2018 20:00:14

Slovenske železnice Olimpija v ligi AHL prišla do pete zaporedne zmage

Martin Metelko
Hokejisti Olimpije so v svoji osmi tekmi lige AHL šestič zmagali, v Tivoliju so pred 600 gledalci s 5:1 (1:1, 2:0, 2:0) premagali Bregenzerwald. S to zmago so se prebili na peto mesto prvenstvene razpredelnice, za četrtouvrščenimi Jeseničani zaostajajo tri točke, imajo pa tekmo manj.

Ljubljančani so bili po desetdnevnem odmoru lačni hokeja. Že od samega začetka so pritisnili na vrata gostov, ki jih je reševal odlični vratar Thomas Stroj. Da pa vendarle ni stroj v pravem pomenu besede, je avstrijski vratar dokazal v sedmi minuti, ko ga je po protinapadu premagal Žan Jezovšek. Veselje domačih pa ni bilo dolgo, saj so gostje izkoristili veliko napako domače obrambe, ki jo je kaznoval Finec Aleksi Järvinen.

Tudi domači vratar Žan Us ni bil brez dela, Bregenzerwald je na gol uradno v uvodni tretjini sprožil le en strel, a tudi gostje so veliko igrali v napadu, le konkretni niso bili dovolj.

Na začetku drugega dela so bili Avstrijci pogumnejši, a so bili za to hitro kaznovani. Gregor Koblar je v 25. minuti drugi gol za Olimpijo, ob koncu tretjine pa je svoj drugi gol v napadu dveh na vratarja po lepi kombinaciji z Miho Zajcem dosegel Jezovšek.

Premoč zeleno-belih se je nadaljevala tudi v zadnjem delu, ko sta v polno zadela še David Planko z igralcem več na ledu, in Janez Orehek, ki je kaznoval poigravanje gostujočega igralca pred vrati svojega vratarja.

Razmerje strelov je bilo 49:14, Ljubljančani so bili premočni v napadu, so pa v obrambi naredili kar nekaj velikih napak, kar lahko skrbi trenerja Jureta Vnuka.

Naslednjo tekmo bo Olimpija v sredo, ko bo gostovala v Celovcu pri drugi ekipi KAC-a, v torek pa jih v DP čaka tekma v Celju.

Značke: hokej, sta