kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 13.10.2018 21:54:12

Nova KBM Branik in Calcit izgubila niz, primorski derbi Koprčankam

Najboljši ženski odbojkarski ekipi zadnjih letih Nova KBM Branik, branilec naslova, in kamniški Calcit sta z zmagama začela novo državno prvenstvo. Obe sta sicer izgubile niz, Mariborčanke proti drugi ekipi Calcita, Kamničanke pa na gostovanju pri SIP Šempetru.

Prvakinje, ki jih tudi letos vodi Samo Miklavc, so tekmo proti mladim Kamničankam, odigrale so jo brez Ize Mlakar, začele ležerno, dobile sicer prvi niz, drugega pa izgubile. Za pomik v igri je poskrbel trener, ki je opravil nekaj menjav, med drugimi je na mestu podajalke veteranko Karmen Kočar zamenjal s Saro Najdič. Njegova ekipa je nato začela bolje servirati, v napadu se je razigrala komaj 15-letna sprejemalka Lorena Lorber, blok, v katerem je kraljevala Ela Pintar (z blokom je dosegla kar devet točk) je bil večinoma na pravem mestu, tako da so gostiteljice v tretjem nizu osvojile le sedem točk. V četrtem so se sicer upirale boljše, a pravih možnosti za presenečenje niso imele.

Prva ekipa Calcita, ki je letos oslabljena, se je zavedala, da na gostovanju v Šempetru ne bo imela lahkega dela. V Savinjsko dolino se je odpravila kar z malo strahu, ki je bil viden v prvem nizu, ki so ga izgubile. Toda v nadaljevanju so se sprostile, zaigrale precej boljše in dokaj gladko prišle do zmage. Po pričakovanju je bila najbolj vidna igralka tekme povratnica po porodu Olivera Kostić, s 23 točkami je bila tudi najučinkovitejša igralka tekme. Kamničanke so predvsem bolje servirale, s petimi asi se je izkazala Nina Kotnik.

Primorski derbi med Luko Koprom in Ankaranom Hrvatini je bil izenačen, odločil ga je šele skrajšani peti niz. V njem so bile boljše Koprčanke, za katere je zaigrala tudi nekdanja kapetanka državne reprezentance Marina Cvitanović.

Že v petek je bil izenačen tudi dvoboj med Ljutomerom in Roto-Kemo Puconcem, s 3:2 so ga dobile gostje. Ljutomer je sicer vodil 2:1, a v nadaljevanju so odločile izkušnje, ki jih imajo Prekmurke bistveno več.

V nedeljo bo na sporedu še dvoboj med Formulo Formisom in GEN-I Volleyjem.

LJUTOMER - ROTO-KEMA PUCONCI 2:3 (-19, 22, 19, -21, -13)
* Dvorana ŠIC Ljutomer, gledalcev 400, sodnika: Miklošič, Oman.
* Ljutomer: Belec, Petek 9, V. Kosi 10, N. Kosi, Rosić, Kutnjak 5, Makoter 18, Nedok, Anželj 15, Rakuša, Hochstatter 2, Kovač.
* Roto Kema Puconci: Svetanič, Vinkovič 1, Škraban 18, Kerbler, D. Oletič 2, Vilfan 5, Pintarič 5, Šadl, Kovač 11, M. Oletič, Mikl, Gjergjek.