20.11.2016 21:52:03

Vesna Fabjan le za olimpijsko prvakinjo

V norveškem Beitostoelnu so tekačice in tekači na smučeh opravili z enim zadnjih preizkusov pred začetkom sezone v svetovnem pokalu. Prva tekma bo na sporedu v soboto, 26. novembra, v finski Rukki, v Beiotosoelnu pa se je med slovenskimi predstavniki z drugim mestom v sprintu izkazala Vesna Fabjan.

Pred Fabjanovo je v cilj tekme na Norveškem prišla le aktualna olimpijska prvakinja iz Sočija, Norvežanka Maiken Caspersen Falla. Tretje in četrto mesto sta prav tako ostali doma, odlična peta pa je bila v konkurenci 45 tekmovalk Anamarija Lampič, uspeh so dopolnile še Katja Višnar na 9., Eva Urevc na 18., Lea Einfalt na 20. in Alenka Čebašek na 30. mestu. Dobro se je v moški konkurenci odrezal tudi Miha Šimenc, ki je v konkurenci 89 tekačev končal tik za Tomasom Northugom na devetem mestu. Janez Lampič je bil 38.

Čebašek je v soboto na 10 km v prosti tehniki končala na 9. mestu, 1:21,8 minute za Norvežanko Marit Bjoergen, Einfaltova je bila 15. Lampičeva je bila v petek na 10 km v klasični tehniki 10., 1:45,8 minute za zmagovalko Norvežanko Ingvild Flugstad Oestberg, Čebaškova je bila 20., Fabjanova 24., Einfaltova 29., Višnarjeva 33. in Eva Urevc 47.