Brez prevelikega naprezanja - Kaja v četrtfinalu Strasbourga

Kaja Juvan
Inst
Ljubitelji tenisa nestrpno čakajo nedeljo, ko se bo začel drugi grand slam sezone na igriščih Rolamd Garrosa.

Trenutno druga slovenska igralka na lestvici WTA, saj je na 81. mestu, Kaja Juvan, je danes igrala v drugem krogu turnirja WTA 250 v francoskem Strasbourgu, ki je tradicionalni pripravljalni turnir za drugi grand slam sezone na igriščih Roland Garrosa v Parizu. Ta se z glavni delom začenja v nedeljo, kvalifikacije pa že potekajo. Juvanova in Tamara Zidanšek sta seveda neposredno uvrščeni na glavni turnir (Zidanškova je tudi med dvaintrideseterico nosilk). Medtem ko Zidanškova še uživa na delovnih počitnicah (privoščila si je tudi izlet na Gibraltar) na Akademiji Sototennis povsem na jugu Španije v kraju Sotogrande, kjer trenira s svojim trenerjem Carlom Maesom, Juvanova igra na turnirju v Strasbourgu. Ljubljančanka je bila v prvem krogu veliko boljša od Izraelke Lino Gluschko (6:3, 6:1), ki se je na turnir prebila skozi kvalifikacije, v drugem pa se je danes za vstop v četrtfinale borila s predstavnico Bosne in Hercegovine Nefiso Berberović (WTA 306). Nefisa se je na glavni turnir uvrstila kot srečna poraženka in v prvem krogu presenetljivo z 2:6, 6:4 in 6:1 premagala slovito Američanko Sloane Stephens (WTA 53), ki že leto dni ne trenira preveč resno, po nedavni poroki pa sploh ne. Juvanova je bila v drugem krogu nesporna favoritinja in to tudi upravičila, saj je Nefiso premagala s 6:2 in 6:3. Za polfinale se bo borila z zmagovalko dvoboja med Belgijko Elise Mertens (WTA 33) in Nemko Anno-Leno Friedsam (WTA 207).
Rusinja Anastasija Pavljučenko je morala zaradi poškodbe odpovedati nastop v Parizu. Tridesetletnica ima že dlje časa težave s kolenom, zaradi česar bo izpustila celo sezono 2022. Lani je zaigrala v finalu Rolanda Garrosa.