Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

bm
0 05.06.2019 13:46:27

TENIŠKI UTRINKI: Nekaj za kritje stroškov

bm
Po Roland Garrosu, na katerem je nastopilo devet slovenskih predstavnic in predstavnikov, bodo ta teden na turnirju WTA serije 125 v Bolu na Braču (125.000 $) nastopile tri Slovenke.

Prva nosilka turnirja je Tamara Zidanšek, ki bo branila lanski naslov, v prvem krogu pa se bo danes pomerila z Luksemburžanko Mandy Minella. V zgornji polovici žreba sta tudi Dalila Jakupović in Kaja Juvan, ki bosta v današnjem medsebojnem obračunu odločili o potnici v drugi krog. Turnir je sicer zelo dobro zaseden, saj vseh osem nosilk trenutno spada med prvo stoterico teniških igralk na lestvici WTA. Na domačih prizoriščih so se začela poletna državna prvenstva. Odprli so jih igralci in igralke v starostnih kategorijah do 14 in do 18 let.

Domači finale Planinšku
Na Ptuju se je končalo državno prvenstvo za fante in dekleta v starostni kategoriji do 18 let. Ob vseh najboljših fantih in brez treh vodilnih deklet na lestvici TS sta naslova državnih prvakov osvojila domačin Filip Jeff Planinšek (Ptuj) in Mariborčanka Noka Jurič (ŽtkMb). Pri fantih se je prvenstvo odvijalo po pričakovanjih. V finalu je v obračunu članov domačega teniškega kluba Planinšek s 6:3, 6:2 ugnal Blaža Vidoviča (Ptuj) in se veselil prvega naslova državnega prvaka v kategoriji do 18 let in drugega naslova nasploh, saj je bil državni prvak tudi v kategoriji do 16 let. Filip Jeff je trenutno vodilni slovenski mladinec na svetovni mladinski teniški lestvici, na kateri zaseda 278. mesto. Med dvojicami smo spremljali zanimiv obračun med domačinoma Blažem Vidovičem in Filipom Jeffom Planinškom ter trenutno najbolj vročima igralcema dvojic na turnirjih TE, Mariborčanoma Galom Emeršičem Potočnikom in Sebastianom Dominkom (ŽtkMb). S 7:6 (4), 7:5 sta slavila starejša in za odtenek bolj izkušena domačina Planinšek in Vidovič.

Pri dekletih so manjkale trenutno vodilne igralke na lestvici do 18 let Pia Lovrič (nastopila je v Parizu), Živa Falkner in Metka Komac. Vlogo prve favoritinje je tako upravičila prva nosilka turnirja Noka Jurič (ŽtkMb). V finalu ni dovolila presenečenja, a se je za zmago vendarle morala krepko potruditi. Brino Šulin (Radom) je premagala z rezultatom 7:6 (4), 7:5 in osvojila prvi naslov državne prvakinje v relativno kratki karieri, saj se je s tenisom začela ukvarjati precej pozno. Naslov državnih prvakinj v konkurenci dvojic sta osvojili Tara Gorinšek in Maja Makorič (Ptuj). V finalu sta s 6:4, 6:4 premagali Kranjčanki Taro Katarino Milić in Tjašo Klevišar. Priznanja najboljšim je podelil častni predsednik TS Marko Umberger. Zmagovalca sta prejela nagrado TS v višini 1000 € za pokritje stroškov udeležbe na mednarodnih tekmovanjih.

Do 14 let slavila Krićnik in Laniškova
Na državnem prvenstvu Odmev v starostni kategoriji do 14 let sta naslova osvojila Matic Križnik (TK-CC), ki je potrdil naslov zimskega državnega prvaka, in Ana Lanišek (Radom), ki je drugo mesto na zimskem državnem prvenstvu tokrat nadgradila z osvojitvijo naslova na poletnem. Pri dečkih dvoma o zmagovalcu ni bilo, saj je prvi nosilec Križnik trenutno razred zase v tej konkurenci, kar je pred tednoma potrdil tudi na mednarodni sceni, ko je zapovrstjo osvojil dva turnirja TE do 14 let. V finalnem obračunu finalistov zimskega državnega prvenstva je bil Križnik še enkrat boljši od Tima Kuštra (TK-CC). Slavil je s 6:2, 6:0 in se tako po zimskem veseli še poletnega naslova državnega prvaka. Zanj je to tretji naslov v karieri, državni prvak je bil namreč tudi v kategoriji do 12 let. V konkurenci dvojic sta državna prvaka Jaka Golob in Žiga Švec. V izjemno izenačenem in napetem obračunu sta se nekoliko oddolžila za polfinalna poraza Križniku in Kuštru ter ju v finalu premagala s 6:0, 6:7 (1), 13:11. Pri deklicah je bila najboljša druga nosilka Ana Lanišek (Radom), ki je v finalu s 7:5, 4:6, 6:1 presenetila prvo postavljeno Evo Muller Uhan (Tc-Lj). Za Laniškovo je to drugi naslov državne prvakinje v karieri, državna prvakinja je bila tudi v kategoriji do 12 let. V konkurenci dvojic sta naslov državnih prvakinj osvojili Eva Muller Uhan in Ivona Ahčan (TK-CC). V finalu sta s 6:2, 7:6 (3) premagali Ello Hojnik in Mašo Viriant. Priznanja najboljšim je podelil predsednik strokovnega sveta TS Marko Por. Tudi v tej starostni kategoriji je Tenis Slovenija zmagovalca nagradila z denarno nagrado 1000 €, sredstva pa so namenjena pokritju stroškov za udeležbo na mednarodnih tekmovanjih.

B-turnirja Ploju in Rijavčevi
V Kopru se je končalo B državno prvenstvo do 14 let za dečke in deklice. Za zmago (41 nastopajočih) na turnirju sta se potegovala Jernej Ploj (ŽtkMb) in Nerej Benedičič Vidovič (ŽtkMb). Turnir je osvojil Jernej Ploj, ki je v finalu slavil s 6:2, 7:5. Pri deklicah je nastopilo 19 igralk, v finalu pa sta se za naslov zmagovalke borili Špela Rijavec (Kočevje) in Daša Štusaj (Sl. Gradec). S 6:4, 6:1 je slavila Rijavčeva. V konkurenci dvojic sta pri dečkih zmagala Klas Gorenšek (Tr-Kr) in Andraž Rozman (TkMed), pri deklicah pa sta turnir dvojic osvojili Erika Manevska (TKMed) in Špela Rijavec (Kočevje). Državna prvenstva se nadaljujejo ta teden, ko so v igri igralci in igralke v starostnih kategorijah do 16 in do 12 let. V Mariboru se na DP Zala do 16 let borijo fantje in dekleta. Pri fantih nastopa 54 igralcev, tudi vsi najboljši z Aljažem Jeranom na čelu. Pri dekletih bo nastopilo 52 igralk, tudi tu nastopajo vsa najboljša dekleta v tej starostni kategoriji. Prva nosilka je Pia Marija Rebec. Na DP do 12 let v Kopru med 56 nastopajočimi dečki mesto prvega nosilca zaseda Luka Albreht, med 50 deklicami je prva nosilka Nala Kovačič. Tudi v najmlajši kategoriji nastopajo vsi najboljši igralci in igralke.

Na mednarodnih turnirjih ITF ta teden nastopa še nekaj naših predstavnikov. Z nastopi v kvalifikacijah so dobro začele Manca Pislak v Minsku (25.000 $), Nina Potočnik v Brescii (60.000 $) in Noka Jurič v Banjaluki (15.000 $). Vse tri so se uvrstile v zadnji krog kvalifikacij. V Banjaluki sta v glavni turnir že uvrščeni Veronika Erjavec in Nika Radišič. Na moškem turnirju ITF v Tabarki v Tuniziji je Anže Arh izgubil v drugem krogu kvalifikacij. Velik teniški dogodek se konec tedna obeta v Slovenski Bistrici, kjer bodo z OP za člane in članice (od 7. do 9. junija) ter z denarnim skladom 5000 evrov odprli nov teniški center Vintgar Kuki. Za zabavo bodo poskrbeli Tanja Žagar in Klapa Lanterna, ob zaključku turnirja pa bodo v nedeljo nastopili Poskočni muzikantje in Alfi Nipič.

Značke: tenis, utrinki, šport