Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 02.10.2018 22:03:27

Slovenci drugo leto za kolajno

Nikola Miljković
Slovenska moška namiznoteniška reprezentanca, ki je na zadnjem ekipnem evropskem prvenstvu v Luksemburgu osvojila bronasto kolajno, se bo tudi na naslednjem prvenstvu, ki bo septembra 2019 v Nantesu, borila v elitni skupini in bo tako imela možnost ponoviti lanski uspeh.

To si je zagotovila že krog pred koncem kvalifikacij, potem ko je z zmago na gostovanju v Belgiji že osvojila prvo mesto v svoji kvalifikacijski skupini. Belgijce je premagala še drugič, na Otočcu je bilo 3:0, tokrat pa 3:1.

V Tennevillu sta prva za mizo stopila Darko Jorgić in Robin Devos, Hrastničan, 56. igralec sveta, je brez težav upravičil vlogo papirnatega favorita, tekmecu ni dovolil osvojiti niti niza. Slabše je šlo 54. igralcu sveta Bojanu Tokiću, ki je dolg dvoboj proti Cedricu Nuytincku, s 64. mestom najvišje rangiranemu Belgijcu, izgubil z 2:3.

Deni Kožul je z zmago proti Florentu Lambiertu dokazal, da je izredno pomemben član slovenske ekipe, premagal ga je s 3:1, Tokić pa je nato poskrbel, da je vsak član moštva osvojil točko, Devosa je ugnal s 3:2.

Izbranci Andreje Ojsteršek Urh imajo zdaj šest točk, Belgijci dve, Romuni, ki bodo 20. novembra gostovali v Sloveniji, pa so še brez točke.