Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 15.02.2020 21:04:11

Pričakovani zmagi Calcita in Nove KBM Branik

Jurij Kodrun
V 1. DOL za ženske se je začelo tekmovanje v modri in zeleni skupini. V kakovostnejši ligi sta najboljši slovenski ekipi, branilec naslova Nova KBM Branik in zmagovalec letošnje srednjeevropske lige Calcit Volley sta proti ATK Grosupljemu in Luki Koper prišla do pričakovanih zmag, v najbolj izenačenem dvoboju pa je točki vknjižil Sip Šempeter.

Po preobratu je v Novi Gorici s 3:2 premagal GEN-I Volley, ta je v izenačenem boju že vodil z 2:0, a nato dopustil Šempetrankam, da preobrnejo rezultat v svojo korist. Kriza Primork, ki je odnesla trenerja Tilna Kozamernika in pred dnevi tudi grško reprezentantko Anno Spanou, se tako nadaljuje, po novem porazu so morale Savinjčankam prepustiti tudi tretje mesto na prvenstveni razpredelnici.

Obe ekipi sta odlično servirali, gostje so dosegle 12, domače pa devet asov. Pri Novogoričankah je bila s 26 točkami najučinkovitejša Sara Kovač, pri zmagovalkah jih je Jerneja Lakovšek dosegla 21, od tega štiri z asi, tri neubranljive servise pa je na nasprotno stran poslala tudi kapetanka in nekdanja reprezentantka Mojca Božič, njeni začetni udarci so nasploh gostiteljicam povzročali veliko težav.

V torek so Kamničanke v zadnji tekmi rednega dela državnega prvenstva v Kopru brez večjih težav premagale domačo ekipo, ki pa je v Kamniku, v prvem krogu modre skupine, prikazala veliko boljšo igro. Predvsem v prvem nizu so bile Koprčanke blizu zmagi, dober odpor pa so nudile tudi v drugem in tretjem. Na koncu je odločala večja kakovost domače ekipe, ki je imela na voljo več razpoloženih igralk, zanimivo pa je, da so bile gostje po statističnih podatkih uspešnejše na sprejemu in v bloku, domačinke pa na servisu in v napadu.

"Z glavami nismo bili popolnoma na tekmi, naša zbranost ni bila najboljša, ampak ne glede na to, smo v prvem nizu izid po zaostanku 11:17 obrnili v svojo korist. Pa tudi v drugem in tretjem nizu smo morali vložiti kar veliko naporov, da smo tekmo končali brez izgubljenega niza, kar je bil naš osnovni cilj. Druge stvari bomo morali v prihodnjih dneh popraviti, kajti s takšno igro se prihodnji petek proti Šempetrankam tekma za nas ne bo končala dobro. Zdaj bomo končno lahko v miru nekaj dni trenirali in verjamem, da bo naša igra spet boljša," je po tekmi dejal domači trener Gregor Rozman.

Z najmanj težavami so do točk prišle Mariborčanke, proti ATK Grosupljemu niso blestele, a vse nize vendarle zanesljivo dobile. Trener Radovan Gačič ne more biti zadovoljen s sprejemom, razlika med ekipama pa je nastala v napadu. Pri Novi KBM Braniku je bila s 17 točkami najučinkovitejša Američanka Tessa Ann Grubbs, ki pa spet ni bila zanesljiva pri sprejemu začetnih udarcev.

Nova KBM BRANIK - ATK GROSUPLJE 3:0 (13, 17, 18)
* Dvorana Lukna, sodnika: Valentar, Juraja.
* Nova KBM Branik: Milošič 4, Košenina 4, Grubbs 17, Pahor, Dobaj, Bračko, Stojiljković 1, Šijanec 2, Sobočan 12, Pintar 6, Galić 11, Krajnc 1.
* ATK Grosuplje: Pavič 1, Malovrh, Kogelnik 1, Trunkelj 1, Kobilca, Bevc 2, Kukman, Ahlin 8, Čotar 3, Lenart 1, Čož, Mijoč 6, Maček 3, Pucelj 1.

CALCIT VOLLEY - LUKA KOPER 3:0 (24, 22, 21)
* Športna dvorana Kamnik, sodnika: Melavc, Milojević.
* Calcit Volley: Griljc, Mihevc 4, Pogačar 3, P. Marušič 3, Š. Marušič 1, Mihalinec, Vovk 13, Brulec Kostić, Zatković 12, Janežič, Charuk 16, Jerala, Kaker 5.
* Luka Koper: Primik 1, Đukić 4, Raič 1, Debernardi, Suljić 1, Lucas 17, Letnik, Jeretič 3, Kolbl 2, Širol, Simčić, Jovič 1, Pavlovič 2, Cvetanović 16.

GEN-I VOLLEY - SIP ŠEMPETER 2:3 (23, 22, -22, -23, -10)
* Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, sodnika: Adrović, Kramar.
* GEN-I Volley: Ferlinc 15, Goršek, Velikonja Grbac 3, Forštnarič 4, P. Blažič 17, Mikl, Kovač 26, T. Blažić, Leban 12, Jovanović 2, Žigon.
* Sip Šempeter: Rituper 3, M. Božič 6, Črnila 9, Praunseis 6, Žnidar 18, Banko, Ma. Božič, Lekše 3, Mazej, Vrhovnik 7, Lakovšek 21.