tp
tp
16.08.2014 21:20:14

Na kolena spravile branilke naslova

Ženska mladinska izbrana vrsta je izvrstno začela evropsko prvenstvo, na tekmi prvega kroga skupine II je premagala Turčijo.

Da mislijo z visokimi cilji še kako resno, so varovanke Jožeta Časarja v finskem Tampereju dale vedeti že prvi dan tekmovanja in poskrbele za eno večjih presenečenj prvega dne tekmovanja. Njihove nasprotnice so namreč branilke naslova in čeprav je res, da evropskega prestola ni osvojila ista generacija deklet, ima Turčija v vseh kategorijah odlično ekipo.

Ima pa jo tudi Slovenija. Prvi niz je bil izenačen le do rezultata 14:14, nato pa so mladinke iz dežele na sončni strani Alp pokazale kakovost, ki jo premorejo in turkinjam do konca niza dovolile le še pet točk. Borbenost na parketu je bila še veliko bolj vidna v drugem nizu, ko so Turkinje vodile že z 11:18, na koncu pa se niz pripadel Časarjevim varovankam s 25:22. To rezultatsko in psihološko prednost so znale tudi v tretjem nizu zadržati in izkoristiti in se na koncu veseliti zmage. "Tekmo smo nadzorovali od začetka do konca, dekleta pa so dobro izvajala začetne udarce. Naše podaje na začetku niso bile tako dobre, toda do konca tekme smo tudi to popravili, bili smo boljši v vseh prvinah igre," je bil zmage vesel Časar. Slovenija se bo jutri v drugem krogu (15.30) pomerila z domačo Finsko, ki je danes morala priznati premoč Rusiji.

Turčija - Slovenija 0:3 (-19, -22, -18)

Turčija: Yilmaz, Özbay 2, Aykac, Erlalelitepe 5, Germen 6, Özdemir, Aroguz 12, Topaloglu, Kilic 12, Karasoy, Zent 5, Baladin 6
Slovenija: Mori 5, Mijoč, Zbičajnik, Đukič, Mihalinec, Markovič 14, Mihevc 6, Pintar 8, Ščuka 11, Sobočan 9, Blažič, Pahor.

Skupina II (Tampere, Finska)
Izidi 1. kroga: Italija - Belgija 2:3 (-24, 15, 10, -16, -13), Finska - Rusija 0:3 (-26, -22, -13), Turčija - Slovenija 0:3 (-19, -22, -18)
Pari 2. kroga (jutri): Belgija - Rusija (13.00), Slovenija - Finska (15.30), Italija - Turčija (18.00)

Skupina I (Tartu, Estonija)
Izidi 1. kroga: Grčija - Češka 3:1 (-21, 10, 18, 21), Bolgarija - Nizozemska 3:2 (-21, 14, 21, -21, 8), Estonia - Srbija 0:3 (-18, -19, -21)
Pari 2. kroga (jutri): Češka - Bolgarija (13.00), Srbija - Grčija (15.30), Estonija - Nizozemska (18.00)