Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

0 29.09.2018 08:29:18

Začetek FUTSAL lige: MARIBORČANI v regionalnem DERBIJU ponižali tekmeca

Drago Wernig - TAKA
S tekmami 1. kroga se je začela 24. sezona 1. SFL.

Regionalni derbi med ekipo Benedikta in Maribora je pripadel gostom, ki so z 11:1 slavili pri pomlajeni ekipi trenerja Tomislava Novaka. Visokih zmag sta se veselila še Litija in Dobovec Pivovarna Kozel. Pomembne tri točke je vknjižil Oplast, na Vrhniki pa se je tekma končala z delitvijo plena.

Državni prvak Dobovec je pred svojimi zvestimi navijači opravil dobro generalko pred skorajšnjim začetkom futsal lige prvakov, ki bo od 3. oktobra v Podčetrtku.

Ekipa trenerja Kujtima Morine je s 6:0 odpravila novinca v ligi škofjeloški Stripy. Za vodstvo ob polčasu 3:0 sta poskrbela novinca Denis Totoškovič je dosegel dva gola, Klemen Duščak je dodal enega. Piko na i domači zmagi sta v nadaljevanju postavila še Kristjan Čujec (2) in Robert Grbić.

Novinec v dresu Litije in srbski reprezentant Denis Ramić je prvič načel mrežo Ivančne Gorice, potem pa sta se mu pridružila še Gašper Vrhovec in še en novinec Staš Kazič, ki je dosegel celo dva gola na svoji premieri v Litiji. Prvi prvoligaški gol je prispeval tudi Timotej Debeljak, Litija pa je prišla do visoke zmage, gostje pa z goloma Kristjana Čoža (2) in Denisa Galeta do zmernega poraza.

Pomlajeni Oplast se je zelo razveselil zmage proti Sevnici. Zato gredo zasluge predvsem Juretu Uršiču in Juriju Kiklju, ki sta dosegla zadetka v 12. in 27. minuti. Gostje so prek povratnika Gregorja Pešca poravnali na 1:1 v 27. minuti, a je bilo premalo za točko.

Trener Maribora Tomislav Horvat je znan po tem, da njegove ekipe igrajo dobro obrambo. Proti Benediktu pa so se njegovi varovanci izkazali tudi v napadu. S kar šestimi goli se je izkazal Matej Fideršek, ki se je po letu dni na Hrvaškem vrnil v matični klub. FutureNet je s 7:1 dobil polčas, v nadaljevanju pa v mrežo Benedikta pospravil še štiri žoge. Dvakrat pa je bil v prvem polčasu uspešen tudi Uroš Kroflič, ki je tako potrdil, da se je uspešno vrnil po poškodbi kolena.

Vrhniški Siliko je po prvem polčasu vodil 2:0 proti Bronxu s Škofij. Gola sta v 13. in 14. minuti dosegla Blaž Končanin Dragan Petrović. A je izkušena zasedba s Škofij v nadaljevanju prišla do točke. Preobrat je z golom v 29. minuti napovedal Nik Zajc, njegovo delo pa je v 35. sklenil Jure Depangher.

* 1. SFL, v petek, 28. septembra.
KMN Oplast Kobarid - KMN Sevnica 2:1 (1:0)
1:0 Uršič (12.),1:1 Pešec (27.),2:1 Kikelj (27.)

FC Litija - FC Ivančna Gorica 9:3 (5:1)
1:0 Ramić (5.), 2:0 Vrhovec (6.), 3:0 Kazič (10.), 4:0 Širok (11.), 5:0 Debeljak (14.), 5:1 Čož (19.), 6:1 Vrhovec (27.), 7:1 Ramić (28.), 8:1 Kazič (30.), 8:2 Gale (34.), 8:3 Čož (34.), 9:3 Gojić (38.)

Benedikt Avtodeli Džauš - FutureNet Maribor 1:11 (1:7)
0:1 Fideršek (3.), 0:2 Kroflič (7.), 0:3 Kroflič (8.), 0:4 Fideršek (10.), 1:4 Maurič (11.), 1:5 Stojković (12.), 1:6 Jurić (17.), 1:7 Fideršek (18.); 1:8 Jurić (21.), 1:9 Fideršek (21.), 1:10 Fideršek (35.), 1:11 Fideršek (36.)

FK Siliko - KMN Bronx Škofije 2:2 (2:0)
1:0 Končan (13.), 2:0 Petrović (14.), 2:1 Zajc (29.), 2:2 Depangher (35.)

FK Dobovec - FSK Stripy 6:0 (3:0)
1:0 Totoškovič (12.), 2:0 Duščak (18.), 3:0 Totoškovič (20.), 4:0 Čujec (22.), 5:0 Čujec (32.), 6:0 Grbić (40.)

Značke: futsal, sta