Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

1 12.05.2019 19:51:35

Tänak zmagovalec relija v Čilu

Ott Tänak
Estonec Ott Tänak (Toyota) je zmagovalec relija v Čilu, šeste letošnje dirke svetovnega prvenstva. Na preizkušnji v okolici Conceptiona je za 23 sekund premagal branilca naslova Francoza Sebastiena Ogierja (Citroen), tretji je bil še en Francoz Sebastien Loeb (Hyundai).

Ogier je z drugim mestom prevzel vodstvo v SP, zdaj ima 122 točk, potem ko je doslej vodilni Belgijec Thierry Neuville (Hyundai) ostal brez točk po nesreči na sobotnem delu dirke, ko je moral tudi na pregled v bolnišnico. Belgijec je ostal pri 110 točkah, pred njim je zdaj s 112 tudi današnji zmagovalec Tänak.

Estonec je bil v vodstvu večji del relija, ki je bil prvič na koledarju SP. Dobil je 15 od 16 hitrostnih preizkušenj, tudi zadnjo, "power stage", ki v reliju prinaša dodatne točke. V tej je bil za njim Ogier, svetovni prvak je zadnji dan dirke tesno dobil boj z devetkratnim prvakom Loebom, razlika med Francozoma je bila na koncu le sedem sekund. Finec Jari-Matti Latvala je bil na tem "brzincu" tretji, do dodatnih točk sta prišla še Loeb in Britanec Kris Meeke.

"Lepo je dobiti prvo izvedbo takšnega relija. Za nami so trije dnevi zelo zahtevnega dirkanja, morali smo biti vseskozi osredotočeni in zahteval je veliko energije. Vesel sem zase in za ekipo Toyote, dvakrat smo že izgubili vodstvo na dirkah, zdaj se je le izšlo," je zmago pospremil Tänak.

Ogier je imel na koncu precej težav z gasilnim aparatom, zato je bil zelo zadovoljen tudi z drugim mestom. "Drugo mesto je zelo v redu, imel sem dober boj z Loebom. Presenečen sem, da sem bil danes tako hiter, saj sem se zaradi gasilnega aparata, ki se je sprožil v kabini, in močnega vonja skorajda onesvestil."

Precej sreče v nesreči je imel tudi Thierry Neuville. V soboto je na eni od dopoldanskih hitrostnih preizkušenj naredil napako in se pri veliki hitrosti prevrnil. Dirkalnik je bil popolnoma uničen, Belgijca in njegovega sovoznika Nicolasa Gilsoula, iz avta sta sicer lahko prišla sama, so prepeljali na pregled v bolnišnico. Na srečo sta jo odnesla brez resnejših poškodb, a je bila dirka zanju takrat končana.

Naslednja postaja v SP bo reli na Portugalskem konec maja in v začetku junija.