Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 12.05.2019 18:24:15

Cairoli zmagovalec Mantove, Gajser po številnih padcih na koncu šesti

Nejc Draganjec
Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v razredu MXGP v Mantovi zasedel šesto mesto, potem ko je bil v prvi vožnji deseti, v drugi pa šesti. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki je tako še povečal vodstvo v SP.

V prvi vožnji je bil drugi Latvijec Pauls Jonass, tretji pa Litovec Arminas Jasikonis. Gajser je v težkih razmerah v blatu trikrat padel in lahko prišel le do desetega mesta.

Gajserju, ki je v soboto kvalifikacije končal kot drugi, prehitel ga je le Cairoli, je šlo nekoliko bolje v drugi vožnji, ki se zanj sicer tudi ni končala brez težav. Na koncu je bil tako v tej vožnji kot skupno na dirki šesti. V tej vožnji sta bila drugi in tretji Nizozemec Brian Bogers in Jonass.

Na zmagovalnem odru, na katerem prvič letos ni bilo Gajserja, sta Cairoliju družbo delala Jonass in Paulin.

Drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar je v prvi vožnji z dvema krogoma zaostanka pristal na 27. mestu, v drugi je bil 22., tako da je tudi v Mantovi ostal brez točke za SP.

Po peti dirki v sezoni je v SP Cairoli še povečal prednost, zdaj ima 241 točk, Gajser je kljub slabši uvrstitvi obdržal drugo, ima pa 201 točko. Tretji je Paulin s 175.

Naslednja dirka bo že naslednji teden v portugalski Aguedi.

Značke: motokros, sp