Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 17.11.2019 19:20:10

Krimovke bodo prenesle le dve točki

ALESFEVZER.COM
Rokometašice Krima Mercatorja so v 6. krogu skupine D lige prvakinj izgubile proti švedskemu Sävehofu s 26:28 (12:14) in bodo z dvema točkama nadaljevale tekmovanje v drugem krogu, kamor se je ob Sävehofu iz Krimove skupine uvrstil tudi madžarski Györ.

Ljubljančanke so v zadnjem nastopu v skupini D lovile novi točki, ki bi jih nesle v naslednji krog tekmovanja, obenem pa prvo zmago v tem tekmovanju letos na domačem igrišču. Pred tekmo so optimistično napovedovale drugo mesto v skupini in novo zmago nad Švedinjami, ki so jih ugnale že na gostovanju (25:21). Obenem bi z zmago potrdile uvrstitev v drugi del tekmovanja, saj je imel Banik na gostovanju v Györu priložnost, da se z zmago uvrsti v drugi del, pa čeprav je bil na gostovanju na Madžarskem takorekoč na misiji nemogoče.

Slovenske prvakinje so tekmo dobro odprle, v nadaljevanju pa se je zalomila kombinatorika in v 11. minuti se je domači strateg Uroš Bregar pri zaostanku 4:6 odločil za prvo minuto odmora. Na plečih vratarke Sofie Börjesson, ki je v 22 minutah zbrala sedem obramb, so gostje v naslednjih 11 minutah prednost podvojile (8:12).

Švedinje so enostavno z večjo lahkoto prihajale do golov, s hitro igro povzročale težave ljubljanski obrambi, po številnih golih pa uspešno postavljale svojo ekipo na šestmetrsko črto. V končnici prvega dela so Ljubljančanke vendarle zaigrale bolj poletno, a v 28. minuti si je Alja Varagić poškodovala koleno in morala z igrišča ter povzročila tudi glavobole reprezentanci. Gostje so do menjave strani ušle na +3.

V drugem delu so Švedinje še dvignile raven svoje igre in v 40. minuti se je pri zaostanku 13:19 začel izrisovati nov poraz na domačem igrišču. Po seriji izključitev v vrstah Sävehofa so se krimovke približale na 17:20 in 18:21. Gostujoči strokovni štab se je na to odzval z minuto odmora. Neuspešno.

Deset minut pred koncem je Nina Zulić z drugim zaporednim golom znižala na 20:22, v švedska vrata pa je vstopila Wilma Kroon-Andersson, ki je pred tem ubranila tri sedemmetrovke. Ema Fernis je v 54. minuti s sedmih metrov povišala na 21:25, pri Ljubljančankah pa je morala na klop za kaznovane Mariana Rebičova. Že v naslednjem napadu so gostje dosegle nov gol in vse je kazalo na zanesljivo zmago Skandinavk.

A sledila je nepričakovana drama. Z delnim izidom 4:0 sta Manca Jurič in Nina Zulić v 58. minuti pripeljali Krim do zaostanka 25:26, Polona Barič pa je 59 sekund pred koncem s sedmih metrov zadela za 26:27. S klopi je morala tudi gostujoča igralka Ida Lagerbon, a je Amelia Lundbäck le nekaj sekund pred koncem zadela za končnih 26:28.

Krim Mercator - Sävehof 26:28 (12:14)
* Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1200, sodnika: Bounouara, Khalid (oba Francija).
* Krim Mercator: Vojnović, Mamić, Kojić, Jurič 2, Klobučar, Žabjek, Rebičova 2, Barič 9, Klemenčič 1, Ljepoja 1, Zulić 6, Varagić 1, Vučko, Snopova 2, van Kreij 2.
* Sävehof: Börjesson, Kroon Andersson, Ekeman-Fernis 3, Cardell, Mortensen 2, Krönnell 2, Forsberg 3, Örtorp, Lundbäck 5, Petterson, Dano 5, Lindberg Blohm 1, Nilsson 3, Lagerbon 3.
* Sedemmetrovke: Krim Mercator 9 (5), Sävehof 4 (2).
* Izključitve: Krim Mercator 4 minute, Sävehof 12.

Značke: krim, liga-prvakinj