Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 12.05.2019 17:45:41

Celjani tretji v slovenskem pokalu

Jurij Kodrun
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Novem mestu na današnji tekmi za tretje mesto premagali Sviš Ivančno Gorico s 35:30 (16:14). Finalna tekma med velenjskim Gorenjem in novomeško Krko se bo pričela ob 17. uri.

Najbolj uspešna slovenska rokometna zasedba iz Celja - v svojih vitrinah ima 22 naslovov državnih in 21 pokalnih zmagovalcev - se je v današnjem malem finalu slovenskega pokala znova malce poigravala s svojim ugledom, po izjemno bledi predstavi v prvem polčasu pa je v nadaljevanju le strla odpor simpatične ekipe iz Ivančne Gorice in osvojila končno tretje mesto.

V prvem polčasu je kazalo, da bodo varovanci celjskega stratega Tomaža Ocvirka v dolenjski prestolnici prejeli novo zaušnico. Prvo so prejeli v uvodu sezone, ko so jih na slovenskem superpokalu presenetili Novomeščani, drugo pa na sobotni polfinalni tekmi za slovenski pokal, ko so jim rokometno mero vzeli Velenjčani.

Celjani so namreč izjemno bledo začeli obračun v tukajšnji dvorani Marof, v 21. minuti so zaostajali za štiri gole (9:13), nato pa vendarle uredili svoje vrste in zadeve postavili na pravo mesto.

Ob koncu prvega polčasa so povsem zagospodarili na novomeškem parketu in se na veliki odmor podali s prednostjo dveh golov (16:14), v drugi polovici tekme pa so bili bržkone novi-stari državni prvaki - štiri tekme pred koncem končnice za prvaka imajo pet točk več od drugouvrščenih Velenjčanov - za razred boljši od dolenjskih tekmecev, ki se bodo po tej sezoni poslovili od prvoligaške konkurence.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič z devetimi in Filip Rakita s sedmimi goli, v poraženi je Žan Grojzdek dosegel deset, Timotej Knez pa pet zadetkov.