Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 10.02.2018 18:13:14

Koprčani z zmago odprli skupinski del pokala EHF

Martin Metelko
Rokometaši Kopra 2013 so v prvem krogu skupinskega dela evropskega pokala EHF v gosteh premagali finski Cocks z 32:27 (16:14).

* Folksam Arena, gledalcev 1100, sodnika: Freitas in Carvalho (oba Portugalska).
* Cocks: Zajcev, Bačko 5, Udd, Pacikalik, Tamminen 1, Županjac 1, Syrjälä 2, Sjöman, Rönnberg 11, Nenita 3, Alander, Kovalenko 1, Morkunas, Westerlund, Basarić 2, Citov 1.
* Koper 2013: Vončina, Kocjančič, Grzentič 7, Vlah 3, Matijaševič, Postogna, Moljk 3, Zugan 8, Rapotec, Sokolič 4, Guček 1, Sever 1, Planinc 4, Stopar 1, Bratkovič.
* Sedemmetrovke: Cocks 4 (4), Koper 2013 6 (4).
* Izključitve: Cocks 10, Koper 2013 14 minut.

Koprčani so zmagovito začeli skupinski del drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini in v gosteh ukanili finske prvake, ki so v tretjem krogu pokala EHF izločili Ribničane. Slovenska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 17. februarja, gostila nemški Göppingen, moštvo nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Primoža Prošta.

Izbranci slovenskega selektorja in trenerja Kopra Veselina Vujovića so bili v začetku dvoboja - tudi zavoljo ostrega sodniškega kriterija portugalskega para Freitas/Carvalho in številnih izključitev - v zaostanku, a primanjkljaj nikoli ni znašal več kot za dva gola. V 19. minuti so po dveh golih Nina Grzentiča izenačili na 9:9, do konca polčasa pa imeli popoln nadzor na igrišču in se po bojeviti predstavi na veliki odmor odpravili z dvema goloma prednosti (16:14).

V drugem polčasu se je nadaljevala koprska prevlada, že v četrti minuti nadaljevanja so svojo prednost pred 1100 gledalci podvojili (19:15), v 39. minuti pa povišali na 21:16. V 44. minuti je domača klop - pri vodstvu Kopra s 24:19 - zahtevala minuto odmora, a ta ni prinesla nobenih premikov na igrišču. Koprčani so bili vselej za korak pred tekmeci iz dežele tisočerih jezer in so v kali zatrli vse njihove poskuse po morebitnem preobratu.

V slovenski ekipi je bil najbolj učinkovit Dani Zugan z osmimi goli, enega manj je dosegel Nino Grzentič.

Značke: rokomet, sta