vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 09.02.2018 21:42:48

Dobova - Jeruzalem Ormož 28:25 (14:12)

Rokometaši Dobove so v 15. krogu lige NLB premagali Jeruzalem Ormož z 28:25 (14:12).

* Športna dvorana Dobova, sodnika: Leskovec (Celje) in Vidic (Ljubljana).
* Dobova: Delič, Dular, Markušić 11 (1), Rožman, Seferović 3, Mustapić, Rantah 2, Jazbec 4, Zavodnik, Krnc 2, Kučič, Smojver 2, Sintič 1 (1), Hotko 3, Blaževič, Hrupič.
* Jeruzalem Ormož: Šulek, Voljč, Čudič 4 (2), Krasnič, Niedorfer, Žuran 9, Hebar, Balent, Šoštarič, Ozmec 2, Ciglar, Mesarić 1, Vujović 6, Rajšp, Cirar 1, Kavčič 2.
* Sedemmetrovke: Dobova 3 (2), Jeruzalem Ormož 4 (2).
* Izključitve: Dobova 2, Jeruzalem Ormož 2 minuti.

Igralci Dobove so v dosedanjem delu prvenstva zbrali približno pol manj točk kot Ormožani. A to tokrat ni igralo vloge. Gostitelji so bili praktično vso tekmo boljši in zasluženo prišli do svoje četrte zmage v prvenstvu. Na drugi strani je Jeruzalem Ormož doživel sedmi poraz.

V prvem polčasu so bili gostitelji tisti, ki so bili z izjemo uvodnih minut ves čas v prednosti. V 22. minuti so po zadetku Doriana Markušića vodili celo za štiri zadetke (13:9), do polčasa pa je uspelo Ormožanom prepoloviti zaostanek.

V nadaljevanju so gosti najprej izid poravnali, a med 41. in 45. minuto je domačim uspelo narediti delni izid 4:0 in spet pobegniti za štiri zadetke na 21:17. Prednost so gostitelji znali obdržati tudi v naslednjih minutah in ko je Markušić v 57. zadel za 26:22, je bil zmagovalec praktično odločen.

Pri domačih je z 11 zadetki izstopal Markušić, pri gostih pa z devetimi Rok Žuran.

Dobovo tekma naslednjega kroga čaka v sredo, ko bo gostovala v Kopru, Ormožani pa bodo prihodnjo soboto gostili Krko.

Značke: rokomet, dp