Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 07.08.2021 15:50:32

... na kocnu pa vedno zmagajo FRANCOZI!

Francoska rokometna reprezentanca je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila naslov prvaka, potem ko je v velikem finalu premagala branilko naslova Dansko s 25:23 (14:10). Francija je tako naslovoma iz 2008 in 2012 dodala še tretjega.

* Dvorana Yoyogi, brez gledalcev, sodnika: Nikolov in Načevski (oba Severna Makedonija).
* Francija: Gerard, Genty, Remili 5, Lagarde 1, Mem 3, Tournat, N. Karabatić 2, Mahe 2, Abalo 2, Guigou 1, L. Karabatić 2, Febregas 2, Descat 3 (1), Porte 2.
* Danska: N. Landin, Moeller, M. Landin 2, Saugstrup 2, Svan, Moellgaard, Mensah 1, Toft Hansen 2, M. Hansen 9 (5), Olsen 1, J. Hansen, Andersson, Holm, Gidsel 6.
* Sedemmetrovke: Francija 3 (1), Danska 6 (5).
* Izključitve: Francija 8, Danska 2 minuti.

Francozi so zasluženo osvojili tretji naslov olimpijskega prvaka, saj so bili v finalnem obračunu bolj ali manj ves čas v prednosti. Ob koncu so se Danci sicer vrnili v igro, a jim je zmanjkalo, da bi izvlekli vsaj podaljšek. Francija se je tako Dancem oddolžila za poraz v finalu prejšnjih iger.

Dvoboj je bil bolj ali manj izenačen v prvih 20 minutah, čeprav so bili večinoma rahlo v ospredju Francozi. Toda ti so v zadnjem delu prvega polčasa pobegnili na dva oziroma tri zadetke, pred koncem polčasa pa prvič na štiri za vodstvo 14:10.

Galski petelini so v uvodu drugega polčasa pobegnili tudi za šest zadetkov, toda Danci se niso predali in v 49. minuti prišli na zgolj zaostanek zadetka (21:22). Taka razlika je bila še v 56. minuti (22:23) in tudi v 59. (23:24).

Za nameček je nato še Mads Mensah 49 sekund pred koncem ukradel žogo francoskemu zvezdniku Nikoli Karabatiću, a si je v danskem napadu tudi Mathias Gidsel privoščil napako, žogo je ukradel Ludovic Fabregas, ki je postavil končni izid šest sekund pred koncem.

Pri Franciji je bil s petimi goli najboljši strelec Nedim Remili, pri Danski pa je z devetimi zadetki izstopal Mikkel Hansen.

Že pred tem so rokometaši Španije osvojili bronasto medaljo. Na tekmi za tretje mesto so s 33:31 (19:16) ugnali Egipt.