andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 26.01.2019 19:44:10

Španci sedmi na SP

Španska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Nemčiji in na Danskem osvojila končno sedmo mesto, potem ko je danes v Herningu premagala Egipt s 36:31 (17:18). Ob 20.30 se bo prav tako v Herningu začel obračun za peto mesto med Hrvaško in Švedsko.

Španci in Egipčani so v prvem polčasu prikazali precej izenačeno igro, afriški predstavnik je na glavni odmor nesel zadetek prednosti. Pri Špancih sta več kot pol zadetkov dosegla Joan Canellas (4) in Ferran Sole (5). Mohamed Shebib in Ahmed Elahmar sta pri Egiptu zadela po štirikrat.

V drugem polčasu so Španci po delnem izidu 5:1 prišli do prednosti s 26:22, te pa nato niso več izpustili iz rok. Canellas je pri Špancih tekmo končal z devetimi goli, Sole pa s sedmimi. Pri Egiptu sta Shebib in Elahmar zadela po šestkrat.

Svetovno prvenstvo se bo v Herningu končalo v nedeljo s tekmo za tretje mesto med Francijo in Nemčijo (14.30) in finalom med Dansko in Norveško (17.30).

Značke: rokomet, sp