06.09.2024 21:39:20

Ambiciozni Ljubljančani na Koroškem do prve zmage

Rokometaši LL Grosist Slovana so v 1. krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec s 27:24 (13:11).

Slovenj Gradec - LL Grosist Slovan 24:27 (11:13)
* Športna dvorana, gledalcev 560, sodnika: Kavalar in Žitnik.
* Slovenj Gradec: Leben, Čudić, Rantah, Cvetko 6 (3), Štaleker, Milenković 4 (1), Karlaš, Levc 3, Svečko, Potočnik 1, Pandev 2, Eskeričić 5, Saleznik, Lampret 1, Štumpfl 2
* LL Grosist Slovan: Bojić, Gošić, Slatinek Jovičič 6, Novak, Corcinis, Pajt 4 (3), Ljevar 5, Mlivić 3, Perić, Pirc, Pirnat, Malus 4, Brozović 3, Grebenc, Zobec, Hrastnik 2.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 8 (4), LL Grosist Slovan 3 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 10, LL Grosist Slovan 14 minut.

V sezoni 2024/25 prenovljeni in ambiciozni Ljubljančani so na Koroškem dosegli prvo zmago, a zanjo so se morali pošteno potruditi.

Večji del prvega polčasa je minil v povsem enakovredni predstavi. V rahli rezultatski prednosti, ki pa nikoli ni znašala več kot dva gola, so bili izbranci gostujočega trenerja in slovenskega selektorja Uroša Zormana.

Njegovi varovanci so na vročem igrišču v Slovenj Gradcu nekoliko lažje zadihali šele v 41. minuti, ko so po golu Leona Ljevarja povedli za šest golov (18:12).

Gostitelji so se v nadaljevanju borili po najboljših močeh, po izključitvah Tarika Mlivića in Bruna Zobca ter zadetku Roka Cvetka so v 51. minuti prepolovili zaostanek (19:22).

V prelomnih trenutkih dvoboja so po golih Vida Levca in Cvetka v 58. minuti povsem zadihali za ovratnik favoriziranim gostom (23:24), Ljubljančani pa so s pravočasnima zadetkoma Staša Slatinka Jovičića in Kenana Pajta le zapečatili usodo trdovratnih Koroščev za vodstvo s 26:23.

V ljubljanski zasedbi sta bila najbolj učinkovita Slatinek Jović s šestimi in Ljevar s petimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Nebojša Bojić s 13 obrambami. V slovenjgraški ekipi je Cvetko dosegel šest, Kristijan Eskeričić pa pet zadetkov.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem (13. september), ljubljanska pa v Velenju (15. september).