Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

slovenija euro 2024 veselje Ekipa24.si

Zdaj je jasno, s kom in kdaj bodo Slovenci napadli...

2 17.05.2024 20:32:48

Velenjčani na pragu naslova! Padla še ena zadnjih ovir!

Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 25. kroga lige NLB premagali LL Grosist Slovan z 28:25 (13:13).

LL Grosist Slovan - Gorenje Velenje 25:28 (23:23)
* Dvorana Kodeljevo, sodnika: Lah in Sok.
* LL Grosist Slovan: Marušić, Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Stojnić 1, Pipp 6 (3), Kovačevič 5, Mlivić 5, Perić 5, Pirc 2, Budja 1, Grebenc.
* Gorenje Velenje: Skok, Teletović, Verboten, Haseljić 4, Velić 2, Maričić, Drobež 3, Tatar, Sokolič 9 (3), Verdinek 3, Šiško 3, Jezernik 1 (1), Tajnik, Slatinek Jovičič 2, Predović 1.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 3 (3), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 6, Gorenje Velenje 8 minut.
* Rdeči karton: /

Velenjčani so predzadnji krog državnega prvenstva začeli s točko naskoka pred Trebanjci, tako ostaja tudi po njem. Svoj del naloge so sicer Velenjčani opravili po pričakovanjih, nikakor pa ne zlahka. Slovan, ki je v prejšnjem krogu premagal Celjane, se je spet pokazal za trdega tekmeca in bil veliko večino tekme povsem enakovreden, klonil pa je šele v končnici.

Že v prvem delu je bil Slovan enakovreden. Favoritom nikakor ni uspelo prevzeti pobude, ekipi sta bili dolgo skupaj, šele v 19. minuti je Gorenje prvič prišlo do nekoliko bolj občutne prednosti (12:9). A so se domači vrnili, znižali na 12:13, ob koncu prvega polčasa so gostje zapravili sedemmetrovko, Matic Pipp pa je za Slovan zadel na 13:13.

V večjem delu drugega polčasa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu za gol ali pa je bil izid izenačen. Nobeni ni uspelo priti do večjega naskoka, šele gostje so v 54. minuti po obrambi Emirja Teletovića in zadetku po protinapadu Matica Verdineka povedli s 25:23. Sledil je še en naskok za +2 (26:24), a je v zadnji minuti za nekaj drame še poskrbel Alexander Perić z zadnjim znižanjem na gol.

V končnici pa so nato gostje najprej zadeli (Tilen Sokolič), potem pa tekmecem še ukradli žogo in po protinapadu (Verdinek) prišli do ponovljene največje prednosti na tekmi. O naslovu bosta vodilni zasedbi (Gorenje ima zdaj 45, Trebnje pa 44 točk) odločali v zadnjem krogu, ko bo ekipa iz Trebnjega gostovala v Ribnici, Gorenje pa bo doma gostilo Jeruzalem Ormož.