Medicinski strokovnjaki: Boris Johnson je izjemno ...

Gašper in Maja delila intimen videoposnetek

0 19.02.2020 19:31:09

V ZLATOROGU je samo zadišalo po PRESENEČENJU

Martin Metelko
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 19. krogu lige NLB premagali Riko Ribnico z 29:23 (13:14).

Izbranci Tomaža Ocvirka, za katerimi je bilo nedeljsko gostovanje v Aalborgu v ligi prvakov, so  v svojem Zlatorogu gostili drugo najboljšo ekipo lige. Potem ko se je njihov prvi medsebojni dvoboj v tej sezoni končal z zmago Celjanov z 29:26, kar je bil sicer le eden od dveh porazov Ribnice v dosedanjem delu prvenstva, so Celjani po zaslugi prevlade v zadnjih 20 minutah še na 19. tekmi ostali neporaženi, z novo zmago pa so se še utrdili na vrhu lestvice. Zdaj imajo pred današnjimi tekmeci že šest točk naskoka.

Prvi polčas celjsko-ribniškega obračuna je minil v izenačeni predstavi, v kateri so si sicer Celjani po golih Josipa Šarca v 19. in 22. minuti priigrali po tri zadetke prednosti (12:9, 13:10), toda tudi po zaslugi dvominutne kazni Kristjana Horžena so se Ribničani vrnili v igro med 25. in 27. minuto, v 28. pa prek Tilna Strmljana spet prišli do vodstva in rahle prednosti pred drugim delom. Vsaj malce je zadišalo po presenečenju oziroma senzaciji ...

V uvodu tega sta bili ekipi znova bolj ali manj enakovredni, v 42. in 43. minuti pa je po golih Vida Poteka in Tima Cokana Celje spet pobegnilo za tri (21:18). Ko je slednji v 45. minuti povišal na 22:18, je to pomenilo najvišjo prednost dotlej in tudi nekoliko lažje nadaljevanje za Celjane. V 51. minuti je Cokan unovčil novo napako Ribničanov in svoji ekipi prinesel že vodstvo s 24:19, kar je bilo dovolj za miren zaključek tekme. Najvišja prednost je znašala sedem golov (28:21, 29:22).

Pri Celjanih je bil z devetimi goli najboljši strelec David Razgor, pri Ribničanih pa so po štirikrat zadeli Gašper Horvat, David Kovačič, Rok Setnikar, Jan Pucelj in Risto Vujačić.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto, 29. februarja, gostila Urbanscape Loko, celjska pa bo dan kasneje gostovala v Ormožu.

Celje Pivovarna Laško - Riko Ribnica 29:23 (13:14)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev 800, sodnika: Teršek in Žibret (oba Trbovlje).
Celje Pivovarna Laško: Ferlin, Vujović, Razgor 9 (5), Šarac 4, Cokan 4, Poteko 3, Horžen 3, Da Silva 2, Makuc 2, Novak 1, Grebenc 1, Cvetko, Grošelj, Rakita, Žabić, Leban.
Riko Ribnica: Bojić, Klarič, Horvat 4, Kovačič 4, Setnikar 4, Pucelj 4 (2), Vujačić 4, Ranisavljević 2, Strmljan 1, Žagar, Cimerman, Knavs, Lešek, Pahulje, Nosan, Tomšič.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (5), Riko Ribnica 3 (2).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Riko Ribnica 8 minut.