Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

1 25.11.2017 21:20:29

Koprski rokometaši nadoknadili pet golov zaostanka

Martin Metelko
Rokometaši Kopra 2013 so na povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF premagali poljsko ekipo Gwardia Opole s 27:21 (15:9).

Koprčanom po dvoboju v Opolah ni kazalo na preboj v skupinski del drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini, a so se vanj vendarle uvrstili. Na povratnem dvoboju so nadoknadili pet golov primanjkljaja (25:30) in napredovali s skupnim izidom 52:51. V nedeljo bo skupinski del pokala EHF skušala doseči še Riko Ribnica, ki se bo doma pomerila s finskim Cocksom. Zasedba iz dežele suhe robe je na prvi tekmi klonila s 17:24.

Izbranci črnogorskega strokovnjaka na koprski klopi Veselina Vujovića so v prvem polčasu prikazali naravnost sijajno predstavo in že po 17 minutah igre izničili zaostanek petih golov s prve tekme na Poljskem. Z vodstvom 9:4 se niso zadovoljili, na krilih izjemno razpoloženega Adama Bratkoviča, ki je v prvem polčasu dosegel sedem golov iz osmih poskusov, so v prav vseh prvinah rokometne igre zasenčili tekmece iz Opol ter si v 23. minuti priigrali osem golov prednosti (13:5), na velik odmor pa so se odpravili s prednostjo šestih zadetkov (15:9).

Druga polovica je bila veliko bolj izenačena, Koprčani so uvodoma držali prednost petih do šestih golov, Poljaki pa so jih neprestano ogrožali. V živčni predstavi so odločale najmanjše malenkosti in taktične ukane, v napeti končnici pa so Koprčani vendarle zmogli dovolj moči in znanja ter prelisičili tekmece. Med 52. in 55. minuto so naredili delni izid 3:0 in povedli s 25:18, lepo prednost pa ubranili do konca tekme in se uvrstili v skupinski del pokala EHF.

V domači zasedbi je blestel Bratković z enajstimi goli, po tri so jih dosegli Nino Grzentič, Aleks Vlah, Grega Krečič in Žiga Smolnik.

Koper - Gwardia Opole    27:21 (15:9)

Koper - Dvorana Bonifika. Sodnika: Scevola in Alperan (oba Italija).
Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 3, Franza, Vlah 3, Krečič 3, Matijaševič 1, Moljk 1, Zugan, Nikolić, Smolnik 3, Sokolič 2, Guček, Planinc, Bratkovič 11.
Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher, Lemaniak 5, Siwak 3, Zarzycki 1, Langowski, Klimkow, Tarcijonas 1, Mokrzki 1, Dementjev 4, Jankowski 3, Mauer 2, Milewski, Morawski 1.

Sedemmetrovke: Koper 2013 3 (3), Gwardia Opole 1 (1).
Izključitve: Koper 2013 10, Gwardia Opole 12 minut.
Rdeči karton: Mokrzki (39.).

Značke: rokomet, evropa